Розподіл неприватизованої квартири при розлученні

«Креативні правові рішення для творчих людей. Ви створюєте, ми захищаємо.»

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Розподіл неприватизованої квартири при розлученні

Час прочитання: 2 хв.

У XXI столітті від розірвання шлюбу ніхто не застрахований, навіть найміцніші, на перший погляд сімʼї.

Це повʼязано з тим, що з часом у подружньої пари накопичується низка непорозумінь та претензій один до одного, які вони не в змозі спільно вирішити, що врешті решт призводить до розладу в сімʼї.

А тому майнові питання найкращим чином вирішувати заздалегідь. В чому і наявна актуальність обраної тематики на сьогодні.

У цій статті ми поговоримо про особливості розподілу неприватизованої квартири при розлученні.

Що таке приватизація?

Під приватизацією в українському законодавстві слід розуміти - процес в ході якого майно, що перебуває у державній власності відчужується на користь приватної особи та вона може ним вільно користуватися та розпоряджатися, продавати, дарувати, здавати в оренду тощо.

Однак, для цього необхідно обовʼязково зареєструвати права власності громадянина на нерухомість у відповідному державному реєстрі, а саме - Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Прикладом приватизації державного або комунального майна є надання житла військовослужбовцям.

Військовослужбовці забезпечуються житловими приміщеннями для постійного проживання, що збудовані (придбані) за рахунок коштів державного бюджету за таких підстав: за вислугу років (від 20 років), визнані особами з інвалідністю внаслідок поранення, приймали безпосередню участь в антитерористичній операції в період її проведення тощо.

Які особливості здійснення розподілу неприватизованого майна при розлученні?

Згідно з існуючим законодавством все майно, придбане в шлюбі, ділиться між подружжям в рівних частках (виняток, якщо в шлюбному договорі обумовлено інші умови).

Однак стосовно розподілу неприватизованого майна діють інші положення.

  • Так, по-перше, неприватизоване нерухоме майно не можна вважати таким, що належить на праві власності комусь із членів подружжя, оскільки воно не пройшло приватизацію.
  • По-друге, розподіл неприватизованого нерухомого майна здійснюється лише в судовому порядку. При цьому судовий орган влади не виділяє частку кожного із членів подружжя у такому майні, він лише визначає порядок користування неприватизованим житлом та майном, що знаходиться в ньому.
  • По-третє, якщо спільне проживання після розірвання шлюбу між громадянами неможливе, то суд може запропонувати грошову компенсацію тому із членів подружжя, який знімається із місця реєстрації такого нерухомого майна і повністю забере свої речі індивідуального користування та ті, що належать йому на праві приватної власності.

Таким чином, розподіл неприватизованої квартири можливий, але лише за особливих умов та підстав, однак процес містить багато нюансів та ускладнюючих факторів, які можна усунути тільки шляхом приватизації такого нерухомого майна.

Якщо у вас залишилися питання щодо розподілу неприватизованої квартири при розлученні, то в такому випадку обовʼязкова потрібна допомога перевірених фахівців - адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда розуміється на проблемних питаннях у галузі сімейного права України, адже ми володіємо багаторічним досвідом роботи в цій сфері та постійно застосовуємо чинне законодавство на практиці. Не зволікайте та звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація