РОЗЛУЧЕННЯ З ІНОЗЕМЦЕМ, ЯКЩО ВІН В УКРАЇНІ АБО ПОЗА ЇЇ МЕЖАМИ

"Вирішуємо проблеми клієнтів у міру їх надходження".

Мазур Єлизавета Сергіївна

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз

РОЗЛУЧЕННЯ З ІНОЗЕМЦЕМ, ЯКЩО ВІН В УКРАЇНІ АБО ПОЗА ЇЇ МЕЖАМИ

Час прочитання: 3 хв.

Часом у житті стаються як і щасливі моменти, так і деякі прикрості, які вимагають негайного вирішення. Для деяких такими прикростями є неполадки на роботі, хтось потребує зробити шлюб якнайшвидше, а інші хочуть розлучитися найближчим часом. Якщо ви не знаєте всіх тонкощів про розірвання шлюбу з громадянами інших країн, то ця стаття саме для вас.

Перш за все вам слід розуміти нормативно-правову базу, яка регулює дане питання. В Україні укладання та припинення шлюбів регулюються Сімейним кодексом України, також Законом України «Про міжнародне приватне право». Також вам, як суб’єктам, які потребують допомогу у врегулюванні даного питання, треба пам’ятати, що право на шлюб та його розірвання визначається особистим законодавством кожної з осіб, які подавали заяву про укладання шлюбу та правом, яке діє відповідно до теперішніх обставин щодо правових наслідків шлюбу. 

Це означає, що, наприклад, якщо обидва члени подружжя є українцями, то до них буде застосовано законодавство України. Якщо ж один із подружжя є іноземцем, то до нього може бути застосоване законодавство країни його теперішнього громадянства.

Але, перш за все слід пам’ятати - аби мати правильний та логічно постановлений правовий висновок юриста, треба звернути увагу на те, де саме та на території якої держави було зареєстровано шлюб. Адже, якщо ви укладали шлюб з іноземцем в Україні та постійно проживаєте тут, то процедура розлучення буде прирівняна до процедури розлучення громадян України.

Якщо шлюб було укладено в Україні, то: 

  • Ви маєте право звернутися з проханням про розлученням до одного з таких двох органів: до органів Реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) чи до суду.
  • До органів РАЦС ви маєте право подати документи на розлучення якщо у вас, наприклад, немає спільних дітей з другим із подружжя.

Проте, якщо у подружжя, яке бажає розірвати шлюб є неповнолітні діти, або другий з подружжя не дає свою згоду на розлучення, то в такому разі слід діяти тільки в судовому порядку.

У даному випадку розірвання можливе за поданням заяви-згоди на підставі рішення суду від двох членів подружжя, або ж через позов одного з подружжя також на підставі рішення суду.

Але ще існує другий варіант розвитку дій про розлучення, якщо є неповнолітні діти, а саме: Вам, як позивачеві, разом із заявою про розірвання шлюбу до суду треба подати прикріплений договір про статус проживання спільних неповнолітніх дітей після розлучення з усіма зазначеними вимогами та обов’язками одного з батьків, хто має проживати окремо.

Крім того, ви також маєте право здійснити розлучення відповідно до українського законодавства ще у таких випадках: 

  • Якщо ви громадянин України та іноземець та на даний момент проживаєте за кордоном;
  • Якщо ви обидва є українцями та проживаєте за межами України;
  • Якщо ваше подружжя є іноземними громадянами та проживаєте в Україні.

Для того, щоб розлучилися через орган РАЦС, то вам слід подати лише два документи - свідоцтво про шлюб та паспорт або посвідку на проживання в Україні.

Для того, щоб зробити розірвання шлюбу через суд, то необхідно подати наступні документи: першим важливим документом є позовна заява про розлучення, до якої додаються ваші - оригінал свідоцтва про шлюб, копія свідоцтва про народження вашої дитини, копія паспорта позивача та всі документи та додатки, що становлять доказову базу про обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Захист інтересів клієнта в суді або його представництво в інших органах державної значущості є нашим призначенням, тому ми з легкістю допоможемо вам впоратися з усіма труднощами, які виникатимуть протягом усього процесу

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація