РОЗЛУЧЕННЯ У ПЕРІОД ВАГІТНОСТІ ДРУЖИНИ

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

РОЗЛУЧЕННЯ У ПЕРІОД ВАГІТНОСТІ ДРУЖИНИ

Час прочитання: 2 хв.

Досить поширеними є життєві ситуації, коли подружжя в силу різноманітних обставин приймає рішення розлучитись, але існує факт, який значно ускладнює, а іноді — взагалі унеможливлює дану процедуру. Це період, коли дружина вагітна або дитині, народженій у шлюбі ще не виповнився один рік. Дана стаття допоможе зрозуміти, у яких випадках розірвання шлюбу є можливим і що для цього потрібно.

За загальним правилом, що передбачене статтею 110 Сімейного кодексу України, подружжя не може подати заяву про розірвання шлюбу у період вагітності дружини, а також до досягнення дитиною одного року. Окрім цього, розгляд справи не допускається і в тому випадку, коли дружина завагітніла після подання заяви до суду. Метою встановлення такої норми є забезпечення найкращих інтересів дитини та збереження родини.

 

Якщо за таких обставин один з подружжя подав позов про розірвання шлюбу, не вказавши у ньому факт вагітності чи наявності спільної дитини віком до одного року, а інший надав докази, які це підтверджують — суд уповноважений залишити такий позов без руху або закрити провадження по справі.

Але існує декілька винятків, відповідно до яких процедура розлучення за даних обставин є можливою:

  • Протиправна поведінка одного з подружжя щодо іншого, що має ознаки кримінального правопорушення:

Одними з найбільших соціальних цінностей, які закріплює Конституція України, є життя людини, її здоров’я, честь, гідність, недоторканність і безпека. Отже, у разі, коли один з подружжя вчиняє дії, що мають ознаки кримінального правопорушення, щодо іншого з подружжя або дитини, потерпілий має право подати на розлучення. Для цього може бути достатньо показань свідків, звернення до правоохоронних органів для фіксування вчинених дій.

 

  • Визнання батьківства щодо дитини іншим чоловіком:

Якщо виникла ситуація, коли фактичні шлюбні стосунки між подружжям припинено, особи проживають окремо та не ведуть спільного господарства, а батьком дитини є інший чоловік — розлучитись можливо за умови, що батьківство дитини визнане її біологічним батьком.

         Також, подати на розлучення дозволено, якщо наявне рішення суду, за яким відомості про чоловіка як батька виключено зі свідоцтва про народження дитини.

Дуже часто у подружжя виникає питання: чи можна розлучитись через органи реєстрації актів цивільного стану, якщо дружина вагітна? На практиці це майже неможливо, оскільки однією з найголовніших умов розірвання шлюбу через органи РАЦСу, закріплених українським законодавством, є відсутність у подружжя дітей, які не досягли повноліття (18-річного віку).

Таким чином, якщо Ваша ситуація підпадає під наведені вище ознаки, це дає можливість звернутись до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу. Але, зважаючи на те, що кожен випадок є індивідуальним та потребує правового аналізу, сторони нерідко звертаються за допомогою до спеціалістів у даному питанні.

Юристи та адвокати юридичної компанії «Приходько та партнери» мають багаторічний досвід у подібних справах, зможуть надати юридичну консультацію, кваліфікований супровід у найкоротші терміни.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація