Розлучення онлайн. Який алгоритм дій

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

Розлучення онлайн. Який алгоритм дій

Час прочитання: 3 хв.

В умовах глобальної цифровізації наше суспільство все більше звикає до надання послуг в дистанційній формі, тобто онлайн, оскільки це зручно та економить купу часу.

Проте, на жаль, не всі громадяни такими послугами можуть користуватися, бо не знають як вони функціонують в повсякденному житті, до прикладу розірвання шлюбу між особами в онлайн форматі.

Дана тематика стає все більш актуальною на сьогодні, оскільки кількість громадян України, які хочуть розірвати шлюб, не виходячи з дому невпинно зростає, адже не кожен має фізичну або технічну можливість для того, щоб зʼявлятися до відповідних державних органів для проведення цієї процедури.

А тому у цій статті ми і поговоримо про особливості розлучення онлайн та який алгоритм дій необхідно для цього вчинити в Україні.

Чи можна подати на розлучення онлайн у 2023 році?

Так, станом на 2023 рік в Україні подружня пара, яка бажає розлучитися може подати заяву на розлучення онлайн через суд або органи РАЦС.

Крім того, варто зазначити, що через РАЦС можна розірвати шлюб, тоді коли подружня пара не має спільних дітей, які не досягли повноліття (18 річного віку) та ніхто не заперечує про розірвання такого шлюбу.

Якщо ж чоловік та жінка не бажають розлучатись або мають спільних неповнолітніх дітей, то в такому випадку їм необхідно буде звернутися до судових органів влади.

Розглянемо кожен із вищенаведених способів більше детально.

 Як подати на розлучення онлайн через органи РАЦС?

Якщо особи визначились для себе, що найкращим варіантом для них буде оформлення розлучення онлайн, то тоді вони повинні подавати відповідну онлайн-заяву через сайт Міністерства юстиції України.

Для цього необхідно буде попередньо зареєструватись на сайті та надати чіткі копії таких документів:

  • паспорт кожного із подружжя;
  • свідоцтво про шлюб;
  • документ, що підтверджує оплату державного мита.

Важливо! З того часу, коли подружня пара подала відповідну онлайн-заяву на розірвання шлюбу через органи РАЦС повинно минути не менше 30 днів.

Після спливу цього терміну органами РАЦС встановлюється дата розірвання шлюбу на яку подружня пара і повинна буде приїхати до органів РАЦС для того, щоб отримати свідоцтво про розірвання шлюбу.

Як подати на розлучення онлайн під час воєнного стану в судовому порядку?

Для цього вам необхідно подати заяву на розлучення онлайн через систему “Електронний суд”, попередньо в ній зареєструвавшись та  оформити електронний цифровий підпис.

Після реєстрації ви зможете заповнити всі необхідні документи для відкриття справи по вашій позовній заяві, а також сплатити судовий збір та прикріпити всі необхідні додатки.

Після того як ви виконали весь алгоритм дій вказаний вище, то система надасть змогу відслідковувати стан розгляду вашої справи, з можливістю отримання відповідних сповіщень про рух по справі.

Важливо! Також як і під час подачі заяви онлайн через органи РАЦС, через судові органи можна частково розірвати шлюб онлайн.

Оскільки законодавство України передбачає, що розгляд справи про розірвання шлюбу повинен відбуватися в офлайн форматі з особистою присутністю учасників по справі.

Також особиста участь сторін по справі повинна бути і при видачі копії судового рішення про розірвання шлюбу.

Порада! Якщо ви хочете розірвати шлюб в дистанційному форматі, тобто онлайн та не хочете при цьому зʼявлятись до органів РАЦС або суду, то в такому випадку вам не обійтись без кваліфікованої допомоги від юристів - адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда складається тільки з досвідчених фахівців, що володіють ґрунтовними знаннями у сфері сімейного права та зможуть надати вам необхідну підтримку на всіх етапах процесу розірвання шлюбу. А тому не зволікайте та звертайтесь за консультацією!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація