Розірвання контракту ЗСУ

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Розірвання контракту ЗСУ

Час прочитання: 3 хв.

Доєднуючись до Збройних Сил України під час дії воєнного стану та загальної мобілізації, більшість військовослужбовців проходять військову службу у статусі мобілізованих, однак, поряд із ними є особи, які розглядають перспективи тривалої участі у захисті Батьківщини. До них належать ті, хто бажає укласти контракт та власне служити на контрактній основі. Проте, іноді стаються непередбачувані події, що створюють такі умови, коли військовослужбовцю потрібно розірвати контракт та припинити виконувати свої військові обов’язки деякий час.

Щодо поняття “Служба за контрактом”, під ним розглядають одну з форм проходження військової служби, коли особа зобов’язана на підставі та відповідно до умов контракту служити протягом певного строку, визначеного контрактом. Важливо зазначити, що така служба відрізняється від військової служби у зв’язку з мобілізацією, оскільки особи, що потрапили під мобілізацію, не укладають контракт під час служби.

 

Враховуючи дію положень про правовий режим воєнного стану, необхідно зазначити, що підстави для розірвання контракту у мирний час, під час дії особливого періоду (крім періодів проведення мобілізації та дії воєнного стану) та під час проведення мобілізації та дії воєнного стану відрізняються. Перелік таких підстав міститься у статті 26 чинного Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу».

У цій статті поговоримо з Вами про розірвання контракту ЗСУ саме під час дії воєнного стану. Зокрема, розглянемо найбільш поширені питання, з якими звертаються військовослужбовці.

Розірвання контракту ЗСУ - bilij vijskovij kvitok pid chas vijni

Розірвання контракту ЗСУ - information deskЧи можна звільнитися з контрактної служби у зв’язку із закінченням контракту?

На жаль, у зв’язку із закінченням терміну дії контракту зараз неможливо звільнитися зі служби, починаючи з моменту введення воєнного стану в країні. У такому випадку контракт не підлягає припиненню чи розірванню. Як наслідок, військовослужбовець не має права бути звільненим з інших підстав, окрім як винесення президентом указу про оголошення демобілізації.

Проте, все ж таки існують підстави для розірвання контракту та звільнення з військової служби під час дії воєнного стану.

Розірвання контракту ЗСУ - team informationНа яких підставах можна розірвати контракт ЗСУ?

Існує декілька підстав, коли можна розірвати контракт про проходження служби. До них належать:

  • звільнення після настання певного віку;
  • за станом здоров’я;
  • на підставі набрання обвинувального вироку суду законної сили про призначення покарання у вигляді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання;
  • у зв’язку з сімейними обставинами.

Попри це, необхідно наголосити, що припинення служби по здоров’ю є досить ускладненою процедурою, оскільки може статися лише за наявності висновку ВЛК про непридатність до військової служби, при цьому також має бути зазначено про виключення з військового обліку або про непридатність до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців. В свою чергу, сімейні обставини є вичерпні та чітко перелічені у Законі.

 

Якщо ви проходите службу за контрактом та хочете звільнитися за станом здоров’я, а не знаєте з чого розпочати, звертайтеся до військових юристів ЮК «Приходько та партнери». Ми допоможемо Вам з написанням рапорту на ВЛК та з допомогою, якщо Вас не будуть направляти на ВЛК.

Якщо вас все ж таки направили, проте ви не згодні з висновком, у вас є право оскаржити даний висновок, з чим швидко та якісно може допомогти наша команда. У разі необхідності звільнення за сімейними обставинами, юристи детально проаналізують Вашу ситуацію та допоможуть зі звільненням. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист Вам зателефонує.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація