Розірвання контракту під час воєнного стану

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Розірвання контракту під час воєнного стану

Час прочитання: 3 хв.

Після початку повномасштабного вторгнення, у відповідності до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (з подальшими змінами та доповненнями), військове командування України разом із Міністерством внутрішніх справ України та іншими органами виконавчої влади здійснюють відповідні заходи задля забезпечення готовності та обороноздатності України. Одночасно з цим, на підставі Указу Президента України вид 24.02.2022 №69/2022 «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» проводяться відповідні заходи щодо загальної мобілізації населення.

Таким чином, більшість військовослужбовців проходять військову службу у статусі мобілізованих осіб, однак, разом з ними проходять військову службу також особи, які прийняли рішення підписати відповідній контракт на проходження військової служби. Як правило, такі особи не поглиблювалися у вивчення усіх юридичних аспектів та правових норм щодо відповідної контрактної форми проходження військової служби, а тому все частіше цікавляться тим, які саме права надаються військовослужбовцям контрактної форми та які обов’язки на них покладаються.

 

Розірвання контракту під час воєнного стану - ask questionТак, у відповідності до нашого досвіду роботи з військовослужбовцями, останнім часом окреме питання, яке викликає особливу увагу: “Чи може військовослужбовець розірвати контракт під час воєнного стану?”

Необхідно розуміти, що під час воєнного стану діють дещо жосткіші умови стосовно звільнення з військової служби. Таким чином, у ч. 5 ст. 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», передбачені підстави для припинення (розірвання) контрактів та звільнення військовослужбовців з військової служби, які проходять військову службу за контрактом.

Виходячи з цього, бачимо, що такої підстави як «закінчення строку контракту» під час воєнного стану немає.

Військовослужбовець у якого закінчується строк контракту, має право перезаключити контракт на новий строковий. Проте, перезаключаючи такий контракт, необхідно враховувати відповідні строки, які зазначені в ч. 4 ст. 23 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу».

Розірвання контракту під час воєнного стану - urb 4421

Проте, існують і деякі нюанси, наприклад, наразі багато військових частин пропонують укладати військовослужбовцям контракти до закінчення особливого періоду. Однак, необхідно наголосити, що поняття «особливий стан» є дещо розмите.

Відтак, особливий період – це той період, коли громадяни країни виконують свої конституційні обов’язки, а національна економіка країни, а також усі органи державної влади, органи місцевого самоврядування, Збройні Сили України разом із іншими військовими формуваннями та суб’єкти господарювання усіх форм власності функціонують у режимі максимальної ефективності задля забезпечення готовності та обороноздатності країни, а також усі юридичні та фізичні особи Україні у відповідності до чинного законодавства України та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

 

Таким чином, відбудований період може тривати і декілька років, а отже і контракт також.

Однак, в будь якому разі, під час дії воєнного стану контракт продовжується автоматично до моменту оголошення демобілізації. В той же час, потрібно розуміти, що на наступний день після закінчення воєнного стану контракт не буде розірвано. Щоб отримати консультацію або допомогу юриста з військового права – заповніть форму на нашому сайті і наш спеціаліст з Вами зв’яжеться.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація