РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

"Нам не важливо, на чиєму боці влада, а важливо, на чиєму боці закон."

Перепельченко Анатолій Олександрович
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

Час прочитання: 2 хв.

Передання земельної ділянки в оренду це чудовий спосіб отримувати пасивний прибуток від володіння землею. Власник земельної ділянки не витрачає коштів та засобів на її утримання та отримує прибуток від орендаря. Зазвичай договір оренди укладається на тривалий строк. Це може бути від трьох до десяти років, а в окремих випадках і більше. Зрозуміло, що з часом обставини змінюються і договір оренди потрібно розірвати. На це можуть бути різні причини, серед яких бажання самостійного обробітку землі, невідповідність орендної плати або її не виплата, чи бажання передати земельну ділянку в оренду іншому орендареві. Але які б причини не були розірвання договору в односторонньому порядку не забороняється.

Способи розірвання договору оренди землі

Першим та найпростішим способом розірвання договору оренди землі є розірвання за згодою сторін. Звичайно це ідеальний спосіб розірвання договору, але на жаль на практиці він трапляється досить рідко. Адже зазвичай орендар не бажає достроково розірвати договір.

Другий спосіб - це судовий порядок розірвання договору оренди земельної ділянки.

Для того, щоб розірвати договір в суді потрібно детально проаналізувати сам договір оренди, а також знайти підстави, які будуть слугувати для його розірвання.

Підстави, що можуть слугувати для розірвання договору оренди:

  • земельна ділянка використовується не за цільовим призначенням;
  • не виплата орендної плати за землею;
  • передача орендованої земельної ділянки іншим особам в суборенду без згоди орендодавця, якщо така згода є обов'язковою;
  • інші підстави, які вказані в договорі оренди або передбачені Земельним кодексом України або іншими нормативно-правовими актами.

Але попри те який спосіб розірвання договору Ви б не вибрали варто спершу детально проаналізувати сам договір оренди. Часто зробити це самостійно досить не просто, оскільки складні юридичні терміни можуть бути незрозумілими для сторони договору.

З чого почати розірвання договору оренди землі?

По-перше, необхідно з допомогою земельного адвоката детально вивчити умови договору та визначити підстави для його розірвання.

По-друге, потрібно направити іншій стороні договору письмову пропозицію про дострокове розірвання договору оренди землі. Після отримання відповіді на пропозицію щодо розірвання договору оренди підготувати додаткову угоду про розірвання договору оренди (за наявності згоди іншої сторони) або почати підготовку документів до розірвання договору в судовому порядку.

По-третє, підготувати документи та позицію щодо подачі позову до суду.

Договір вважається розірваний з дати підписання додаткової угоди про розірвання договору або з дати набрання законної сили рішення суду про розірвання договору.

Отже, підсумовуючи наведене варто зазначити, що незалежно від способу розірвання договору результат залежить від кваліфікованої допомоги фахівця в галузі земельного права.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація