Розірвання договору земельного паю

«Укладаємо юридичні фундаменти для нерухомості та земельного розвитку!»

Дроботова Любов Дмитрівна
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз

Розірвання договору земельного паю

Час прочитання: 3 хв.

Ви стали власником ділянки землі, яку здали в оренду та маєте бажання змінити орендаря, умови договору чи розірвати договір земельного паю? Фахівці нашого юридичного бюро Приходько та Партнери розкажуть в цій статті, як це правильно зробити.

 

Законодавча база питання

Стаття 651 Цивільного кодексу України регламентує наступне: договір може розриватися виключно за згодою сторін, якщо, звичайно, інше не встановлено дійсним договором. В частині третій статті 31 Закону України «Про оренду землі» вказано, що існує можливість розірвання договору оренди за згодою сторін. В даному випадку,  відповідно до чинного законодавства, кожна із сторін може вимагати відшкодування збитків, які були спричинені розірванням договору.

Досудовий та судовий спосіб розірвання договору земельного паю

Чинне законодавство пропонує два варіанти розірвання договору оренди земельного паю: досудовий та судовий.

  • Досудовий варіант

Найбільш простий варіант – дочекатися того моменту, коли закінчиться строк дії договору. Після цього можна приступити до укладення договору з новим орендарем на тих умовах, які будуть більш вигідні для Вас. Однак, цей варіант буде прийнятним тільки у тому випадку, коли до закінчення дії договору оренди залишається не дуже багато часу.

Якщо Ви з якоїсь причини не бажаєте чекати, варто детально проаналізувати укладений договір. Наприклад, в деяких договорах прописуються умови, за якими відсутня можливість одностороннього розірвання договору. Наприклад, одна з умов – договір може передбачати перехід права власності на ділянку землі до іншої особи. Якщо така умова чітко прописується в договорі, Ви маєте право на одностороннє розірвання договору.

Окрім цього, є змога розірвати договір за згодою сторін. Однак, цей варіант передбачає можливість відшкодування завданих збитків іншій стороні.

  • Судовий варіант

В судових інстанціях розірвання договору земельного паю можливе у наступних ситуаціях:

  • Сторони не виконують обов’язки, які передбачені статтями 24-25 ЗУ «Про оренду землі».
  • Об’єкт оренди було випадково знищено чи пошкоджено.
  • Сторони не виконують покладені на них обов’язки: виплата плати за оренду; передача земельної ділянки в суборенду (при цьому орендодавець не отримав жодної інформації); використання земельної ділянки поза її цільовим призначенням.
  • Виникнення підстав, які визначені Законами України, зокрема, Земельним кодексом.

Вказані вище причини розірвання договору оренди – основа для судового позову. Додатково треба навести аргументи щодо підстав визнання договору оренди земельного паю недійсним.

 

Процедура реєстрації розірвання договору земельного паю

Відповідно до чинного законодавства, факт розірвання договору оренди паю треба обов’язково зареєструвати. До цієї процедури може вдатися як орендар, так і орендодавець. Процедура реєстрації розірвання договору земельного паю здійснюється нотаріусами чи іншими державними реєстраторами.

Процедура передбачає подання наступних документів:

  • Документи орендодавця чи орендаря
  • Заява на проведення дій, пов’язаних з реєстрацією
  • Документ – посвідчення особи заявника
  • Довіреність, яка посвідчує повноваження представника орендатора чи орендодавця
  • Копія ІПН
  • Договір, який підтверджує оренду земельної ділянки
  • Документ – підтвердження сплати адмін збору
  • Угода, яка засвідчує припинення договору земельного паю раніше вказаного в ньому терміну

Після проведення державної реєстрації права власності формується витяг. Це і є підтвердженням реєстрації припинення права оренди.

Таким чином, потрібно обов’язково пройти через цю процедуру. Якщо цього не зробити своєчасно, в орендаря будуть формальні підстави для продовження користування ділянкою землі.

Допомога професійних юристів в розірванні договору земельного паю

Фахівці нашого юридичного бюро Приходько та Партнери мають великий практичний досвід у сфері земельного права. Ми зможемо підібрати для Вас правильну та обґрунтовану правову позицію, яка дозволить розірвати договір оренди. Кожен випадок – індивідуальний та потребує детального аналізу.

Ми пропонуємо:

  • Консультування.
  • Комплексний аналіз укладеного договору оренди. Окрім цього, ми проаналізуємо додаткові угоди та додатки до нього, виявимо специфічні умови, критичні точки, ризики для клієнта.
  • Написання листів, претензій, оскаржень, повідомлень.
  • Перевірка звітності бухгалтера по сплаті орендних платежів.
  • Виявлення порушень у виконанні визначених умов договору.
  • Представлення інтересів клієнта в суді.

Юристи Приходько та Партнери мають весь необхідний інструментарій для отримання клієнтами бажаного результату.
У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг юристів з розірвання договору земельного паю заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація