Розблокування рахунків під час війни

«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Розблокування рахунків під час війни

Час прочитання: 3 хв.

Арешт банківських рахунків є одним із найбільш поширених способів примусового стягнення коштів в Україні. В умовах економічної кризи та воєнного стану кількість арештів рахунків лише зростає. Адже багато громадян та підприємців не в змозі виконувати свої фінансові зобов’язання - погашати кредити, сплачувати штрафи тощо.

Разом з тим, накладення арешту істотно ускладнює життя власникам рахунків, оскільки вони не можуть вільно розпоряджатися власними коштами. Тому питання зняття арешту є надзвичайно актуальним.

Важливо! Помилковою є думка, що під час воєнного стану, не можуть накласти арешт на рахунки. Не зважаючи на ведення особливого стану, процедура арешту коштів діє і виконавець як і раніше має право заблокувати рахунок боржника за борги та штрафи, оформивши відповідну постанову.

 

Нововведення, що дозволяє блокувати рахунки

До Закону України "Про виконавче провадження" було внесено зміни, що дозволяють виконавцям з травня 2023 року блокувати рахунки, на які накладено арешт, незалежно від суми боргу.

Таке блокування рахунків і банківських карток під час воєнного стану є законним. У власника заарештованого рахунку є лише декілька варіантів поновити доступ до коштів.

Важливо! Арешт може бути накладений за виконавчим написом нотаріуса, попри те, що використання нотаріальних написів було скасовано на період дії воєнного стану. Виконавчі провадження, відкриті до початку війни, продовжують діяти.

Як можна зняти арешт?

Зняття арешту з банківських рахунків під час воєнного стану може бути як частковим, так і повним.

  1. Для часткового розблокування можна подати заяву на отримання доступу до суми, що відповідає двом мінімальним заробітним платам. Дана сума, доступна на місяць без можливості її перенесення повністю або частково на наступний.
  2. Щодо повного зняття арешту, існують такі варіанти:
  • Довести порушення процедури накладення арешту.
  • Оскаржити нотаріальний напис, за яким накладено арешт.
  • Оскаржити в суді рішення про арешт.
  • Укласти мирову угоду з кредитором і домовитися про зняття арешту.
  • Погасити борг чи сплатити штраф, за якими було накладено арешт.

Арешт майна та блокування карток під час воєнного стану тривають. Для зняття арешту під час війни потрібна консультація юриста або звернення до суду.

 

Зняття блокування з банківських рахунків та доступ до коштів

Наразі процедура надсилання банкам постанов виконавців про часткове розблокування рахунків є неавтоматизованою. Постанови надсилаються поштою.

Через це банки можуть отримати такі постанови лише протягом 14 календарних днів після їх винесення виконавцем.

Куди звертатись по допомогу у знятті арешту з банківських рахунків?

У разі накладення арешту на ваші банківські рахунки або непорозуміння щодо ваших подальших кроків - звертайтесь до юридичної компанії "Приходько та партнери".

Тут вам нададуть кваліфіковану правову допомогу, починаючи з консультації, де вам детально роз'яснять ситуацію та можливі варіанти дій, та закінчуючи супроводженням процесу зняття арешту - від підготовки документів до контролю на всіх етапах.

Професійні адвокати захистять ваші інтереси, забезпечать якісну підготовку документів, проконтролюють хід справи - до повного розблокування рахунків. Не відкладайте отримання кваліфікованої правничої, звертайтеся до нас вже сьогодні!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація