Розблокування рахунків боржників

«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Розблокування рахунків боржників

Час прочитання: 3 хв.

Під час воєнного стану боржники могли використовувати кошти на своїх рахунках, у разі боргу, що не перевищував 100 тисяч гривень. Проте з травня 2023 року внесли зміни до законодавства, що регулює виконавчий процес під час воєнного стану. Новий закон передбачає, що сума, якою може розпоряджатись особа-боржник на місяць, не може перевищувати двох мінімальних зарплат, що визначені на початку поточного року (у 2023 році ця сума становить 13400 гривень).

Ця сума не залежить від виконавчих проваджень, розміру самої заборгованості та є лімітована і не додається до наступного місяця (у разі невикористання грошей в поточному місяці).

Як використати дозволені кошти?

У першу чергу Ви обираєте рахунок у банку, з якого будуть здійснюватися видаткові операції, а вже з цим звертаєтесь до органу державної виконавчої служби або приватного виконавця, який наклав арешт, із заявою.

У заяві обов'язково повинні бути вказані наступні дані:

  • Номер вашого поточного рахунку, на якому розташовані арештовані кошти.
  • Найменування банку, де цей рахунок відкритий.

Заяву можна подати особисто, або у формі електронної заяви, але в цьому випадку вона повинна бути підписана електронним цифровим підписом. Головне зафіксувати дату, коли виконавець отримав вашу заяву.

УВАГА! Для видаткових операцій ви можете використовувати лише один поточний рахунок, на якому розташовані арештовані кошти.

Якщо протягом двох робочих днів ви не отримаєте постанови щодо схвалення рахунку, то ви маєте право подати скаргу на бездіяльність виконавця. Процедура подачі скарги відрізняється, в залежності від того, чи ви подаєте її на державного чи приватного виконавця.

ВАЖЛИВО! Арешт на спеціальні рахунки не може бути накладений, оскільки це заборонено законом.

 

Що слід зробити в першу чергу, коли заблокували рахунок?

Перша дія при блокуванні рахунків – це звернення до фінансової установи, в якій ви маєте відкритий банківський рахунок. Це можна зробити у зручний для вас спосіб:

  • з’явитись особисто у відділенні
  • зателефонувати на гарячу лінію банку
  • написати листа електронною поштою

Банк або мікрофінансова установа має вам надати причини блокування рахунку і пояснити які дії ви маєте вчинити для розблокування.

Варто не забувати, що можна самостійно перевірити себе в «Єдиному реєстрі боржників».

Підстави для розблокування рахунків.

Слід приділити увагу Закону України "Про виконавче провадження", зокрема статті 59, яка визначає підстави для скасування арешту на майно боржника або його частини виконавцем.

В інших випадках рішення про скасування арешту приймає суд. Арешт рахунків фізичної особи через невиконані зобов'язання перед кредиторами не є рідкістю, і процедура відновлення таких рахунків може бути стресовою. Громадяни повинні бути обізнані щодо причин блокування рахунку та процедури його відновлення.

Якщо ваш рахунок заблоковано через виконавче провадження, спершу подайте фінансовій установі документ про його закриття і квитанцію про сплату боргів. Після цього надішліть запит до вашого банку про розблокування рахунку.

У випадку, якщо ви не маєте боргів та виконавчого провадження не було відкрито, але банк не розблоковує вашу картку після вашого запиту, то вам слід подати скаргу до Національного банку України через бездіяльність банку.

Юристи компанії «Приходько та партнери» розуміють Вашу потребу у кваліфікованій допомозі, тому завжди раді допомогти вам у розв’язанні всіх питань стосовно розблокування рахунків. Звертайтесь та отримуйте швидке рішення ваших проблем.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація