Фото: РОЗБЛОКУВАННЯ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

РОЗБЛОКУВАННЯ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ

Час прочитання: 3 хв.

Аграрний сектор України є дуже важливим не лише для забезпечення продовольством внутрішнього ринку, а й для експортного напрямку. Попри війну, посівна кампанія розпочалася, а аграрні підприємства намагаються працювати на повну. Втім, діяльність українських аграріїв ускладнюється не лише умовами війни та супутніми ризиками, а й деякими прогалинами у напрямку регулювання податкових питань. Проблема блокування податкових накладних – те, з чим достатньо часто стикається бізнес у цій царині діяльності.

Чому так відбувається?

Є 2 підстави, які ведуть до того, що податкові накладні блокуються. Перша з них – коли під критерії ризиковості підпадає ТОВ, друга – коли під них підпадає сама господарська операція. Складена податкова накладна перевіряється автоматизованим чином. Показники, за якими це відбувається, є запрограмованими.

Отож, програма автоматично зчитує дані, які стосуються ціни, обсягу, характеристик товару, контрагента та націнки. Коли ця пропорція видається програмі підозрілою, вона видає зупинку. Приміром, зупинка може бути там, де націнка є більшою ніж 50%. Це означає, що якщо, приміром, товар продається з коефіцієнтом 1,5 до існуючого, відбудеться зупинка накладної. Наприклад, якщо купили 10 мішків сировини, 16 продали, а 6 хочуть швидко докупити, це виллється у зупинку накладної.

Також на згаданий фактор впливають показники D/P. Специфіка роботи аграрних компаній є такою, що аби повноцінно забезпечити посівну усім необхідним, треба закупити добрива, бензин, зерно, домовитися про послуги з обробки землі відповідною технікою. Буває, що націнка є великою, або ж – на вході відсутній такий товар, або ж різко збільшився обсяг постачання чи змінилися коди. Причин може бути багато, система є достатньо чутливою до них.

Як можна вирішити проблему?

Існує 2 шляхи вирішення проблеми блокування накладних – адміністративний та судовий. Вони є універсальними, незалежно від того, у якому секторі економіки працює компанія, котра зіткнулася з такою проблемою. Коли ми говоримо про адміністративний шлях, то мається на увазі формування відповідного пояснення та його скерування до ДПС. Іноді компанії намагаються пройти цей шлях самотужки, але, як свідчать численні досвіди наших клієнтів, без якісної юридичної допомоги це зазвичай завершується невдачею. Потрібно, аби справу супроводжував фахівець, який має достатній досвід саме у такій категорії запитів. Коли команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» береться за вирішення цього питання, ми діємо наступним чином:

  • глибоко аналізуємо стан підприємства, його активи, галузеву специфіку, показники сплати податків;
  • вивчаємо інформацію про контрагентів та типові операції;
  • формуємо вичерпне пояснення;
  • надсилаємо його до ДПС.

 

У тих випадках, коли не спрацьовує адміністративний формат вирішення проблеми, ми вдаємося до представництва інтересів наших клієнтів у суді, складаючи відповідний позов та забезпечуючи юридичний супровід у судовій інстанції.

Підводячи риску…

Ми використовуємо усі необхідні юридичні інструменти для захисту прав та інтересів аграрної компанії, яка зіткнулася з проблемою блокування податкових накладних – як у позасудовому, так і в судовому форматі. Навіть у тих випадках, де клієнти шляхом багатьох спроб безуспішно намагалися вирішити ситуацію самостійно, команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» знає, як діяти, аби зрушити проблему з мертвої точки.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація