Розблокування податкових накладних під час воєнного стану: кейс

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Розблокування податкових накладних під час воєнного стану: кейс

Час прочитання: 2 хв.

Розблокування податкових накладних – поширений запит у нашій роботі. Саме з таким запитом до нас звернулось підприємство з Львівської області, яке займається виробництвом будівельних металевих конструкцій і частин конструкцій та будівельними роботами. Потрібно було зробити так, аби компанія вийшла з переліку ризикових, а накладні могли подаватися без штучних ускладнень. Тут Головне управління ДПС у Львівській області діяло протизаконно. Тож ми обрали стратегію представництва інтересів у суді та подали відповідний позов.

Як усе відбувалося?

Ми обґрунтовували адміністративний позов тим, що в оскаржуваному рішенні не було чітко вказано підставу, згідно з якою відбулося блокування накладної. У рішенні, відповідно до норм чинного законодавства, має бути зазначено, які документи не були подані платником податків – так, що це вплинуло на блокування накладної. Йдеться про документи стосовно постачання та придбання товарів або послуг, перевезення товарів, їх зберігання тощо.

 

Позиція представників ДПС унеможливила подання платником податків обґрунтованих пояснень чи необхідних первинних документів. Це стало свідченням того, що адміністративний спосіб впливу на ситуацію виявився неефективним, тож ми пішли шляхом оскарження дій податківців через суд.

Яким був судовий розгляд справи?

26 червня 2023 року Львівський окружний адміністративний суд своєю ухвалою відкрив провадження у справі. Наша команда, ведучи її супровід, розуміла свою відповідальність, адже від результату залежало те, наскільки швидко клієнтське підприємство зможе відновити свою господарську діяльність. До того ж податківці справді діяли максимально необґрунтовано, коли заблокували накладні без жодних реальних ознак ризиковості господарських операцій. Тому ми прагнули вирішити проблему настільки швидко, наскільки це було можливим, аби клієнтська компанія не страждала від свавілля представників фіскального органу.

Ми якісно склали позовну заяву та додали до неї пакет супровідної документації, яка свідчила, що клієнт веде господарську діяльність відповідно до законодавчих вимог. Також ми довели те, що і клієнтське підприємство, і його контрагенти не мають проблем з виконанням своїх зобов’язань в рамках господарських правовідносин. Як результат – суд, зважаючи на переконливість позовних вимог - задовольнив їх.

20 жовтня 2023 року – дата ухвалення судового рішення у справі 380/13667/23. Цей адміністративний позов було повністю задоволено, а компанія наших клієнтів змогла повернутися до своєї безперешкодної діяльності.

 

Підсумовуючи…

Отож, запити клієнтських компаній щодо потреби у розблокуванні податкових накладних є важливою складовою нашої діяльності. Звертайтеся – і ми допоможемо вам якісно, адже звикли не спинятися на півдорозі та йти до запланованого результату.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація