"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві."

Ясинський Євген Олександрович
E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (098) 007-44-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку, корпоративному та трудовому праві

Зв'язатися зараз

РОЗБЛОКУВАННЯ ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ

На сьогодні актуальною проблемою для бізнесу є зупинення реєстрації податкових накладних. Як відомо, платник ПДВ при здійсненні операції з постачання товарів чи послуг на митній території України, за правилом «першої події», зобов’язаний скласти та зареєструвати податкову накладну за операцією в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Так, ст. 186 Податкового кодексу України визначає момент виникнення податкових зобов’язань, так зване правило «першої події», а саме:

  • Відвантаження товарів на митній території України, надання послуги;
  • Зарахування коштів за товар, що буде поставлений чи послугу.

Складена податкова накладна перевіряється шляхом автоматичного моніторингу відповідності критеріям ризиковості, затверджених Постановою КМУ від 11 грудня 2019 р. № 1165.

У випадку відповідності податкової накладної затвердженим критеріям ризиковості реєстрація податкової накладної зупиняється.

До відома! Не доведення податковим органом обгрунтованості підстав зупинення реєстрації податкової накладної робить незаконним наступне рішення про відмову в реєстрації такої податкової накладної.

На даному етапі, для підтвердження реальності господарської операції зазначеній в зупиненій в реєстрації податкової накладній платник податків має 365 днів для подання пояснень та копій первинних документів.

Так, п. 5 Порядку № 520 наведено перелік документів, копії яких необхідно подати для розблокування зупиненої податкової накладної, а саме:

  • договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
  • договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, що одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
  • первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у т.ч. рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
  • розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
  • документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Комісія головного управління ДПС, за результатом розгляду пояснень та копій документів приймає рішення про реєстрацію податкової накладної, або відмовляє в такій реєстрації.

Вважаючи незаконним рішення про відмову в реєстрації податкової накладної платник податку має право оскаржити його:

  • шляхом подання скарги до ДПС України (адміністративне оскарження);
  • у судовому порядку.

Розблокування податкових накладних є складним питання, адже вимагає грунтовних знань податкового законодавства, тому, для вибору найбільш доречного та ефективного механізму, що призведе до позитивного результату, рекомендуємо звернутися за консультацією до фахівців ЮК «Приходько та Партнери».

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація