Рішення суду щодо обмеження пенсії військовослужбовцям

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз

Рішення суду щодо обмеження пенсії військовослужбовцям

Час прочитання: 3 хв.

Коли на рівні чинного законодавства було введено обмеження пенсії для військових, багато пенсіонерів зіткнулися з ситуацією порушення своїх прав. Причому – такою виявилася сама правова норма, як би парадоксально це не звучало. Розберемося більш детально, чому так відбулося.

У чому корінь проблеми в правовому полі?

Якщо звернутися до нормативно-правового акту, яким уперше було введено обмеження по максимальному розміру пенсії, то варто буде згадати Закон «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 8.07.2011 № 3668-VI. Ним внесено зміни до 43-ї статті Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Ясна річ, що пенсіонерів, котрі розуміли протиправність такого положення, це не влаштовувало. Відстоювання ними своїх інтересів відобразилося одразу в двох актуальних рішеннях Конституційного Суду України. Це рішення від 20.12.2016 № 7-рп/2016 та від 12.10.2022 № 7-р(II)/2022. Ці рішення є доволі розлогими за своєю суттю. Однак ключовий їх зміст полягає в наступному – обмеження максимального розміру пенсії для військових пенсіонерів порушує конституційні гарантії, котрі стосуються безумовного забезпечення їхнього соціального захисту.

 

Також у цих рішеннях є чимало інших важливих тез стосовно прав на належне пенсійне забезпечення осіб, які захищали суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Якщо ви потребуєте якісного та доступного пояснення, команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» у консультативному форматі надає таку послугу. Ми пояснюємо своїм клієнтам складні юридичні поняття, явища й тенденції доступно. Це допомагає розуміти, які конкретно перспективи у вас є на те, аби в правовому полі покращити своє становище за рахунок відстоювання гідного пенсійного забезпечення.

Що говорить Верховний Суд України?

На сьогодні можна знайти достатньо велику кількість рішень Верховного Суду, де міститься висновок про те, що обмеження максимального розміру пенсії військовослужбовців та інших пенсіонерів, на яких розповсюджується ідентичне законодавство, є протиправним. Щодо такого законодавства, то мається на увазі передусім Закон «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Там йдеться не лише про військових, а й про пенсіонерів з МВС, СБУ, ДСНС та багатьох інших структур.

Як вирішується питання на рівні судової практики?

Така практика свідчить про те, що суди І та ІІ інстанцій враховують висновки стосовно застосування норм права, згаданих у постановах Верховного Суду. До слова, тут актуальною є ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Чим можуть стати в нагоді наші послуги?

Запити на перетині пенсійного та військового права належать до компетенції адвокатського бюро «Приходько та партнери». Ми готові не лише проконсультувати вас, а й скласти позовну заяву з повним та усестороннім врахуванням практики Верховного Суду.

Ми робимо усе необхідне з метою отримання позитивного рішення на вашу користь. А коли ви вже маєте на руках таке рішення щодо виграної справи, то варто спиратися на ст. 129-1 Конституції України, а також ст. 14 та 370 КАС України щодо обов’язковості виконання судових рішень. Простіше кажучи, ви перестанете стикатися з протиправним обмеженням розміру своєї пенсії та зможете отримати те пенсійне забезпечення, котре вам належить за законом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація