Рішення про відмову в перетинанні державного кордону при виїзді на постійне місце проживання

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Рішення про відмову в перетинанні державного кордону при виїзді на постійне місце проживання

Час прочитання: 3 хв.

Від початку 2024 року ДПС України в особі своїх структурних одиниць почала масово видавати відмови у перетині кордону абсолютно всім громадянам України, які мають реальні підстави для виїзду, майже не обґрунтовуючи свою відмову.

Причинами у відмові в перетині державного кордону вони вказують неповний пакет документів чи відсутність підстав для виїзду під час військового стану. Така відмова взагалі необґрунтована та є такою, що порушує основоположні базові права людини.

 

Підстави для перетину державного кордону, передбачені Постановою КМУ від 27 січня 1995 р. № 57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України". Відповідно до вказаного НПА, а саме п.2 - др.1 відображає підстави за яких можна виїхати.

В разі, коли людина перетинає кордон на підставі статусу про виїзд на ПМП за кордон також є момент відмови у виїзді від ДПСУ.

Документи:

Для перетину кордону громадяни мають надати паспорт в якому є відмітки ДМС «Оформлено виїзд на постійне проживання» та дипломатичної установи України «Прийнятий на консульський облік».

Можливість захисту порушеного права при виїзді на ПМП за кордон в разі отримання відмови у виїзді від органів ДПСУ

У разі отримання відмови у виїзді за кордон на ПМП громадянин України має право оскаржити це рішення в судовому порядку. Для цього необхідно звернутися до суду з позовною заявою, в якій вказати підстави для оскарження рішення органів ДПСУ.

Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження. У разі задоволення позову суд скасовує рішення органів ДПСУ і зобов'язує їх видати громадянину України дозвіл на виїзд за межі України на постійне місце проживання.

Крім того, особа має право звернутися до органів ДПСУ з клопотанням про перегляд рішення про відмову у виїзді. Клопотання направляється до органу ДПСУ, який прийняв рішення про відмову, протягом 10 днів з дня його отримання.

Орган ДПСУ розглядає клопотання протягом 5 днів з дня його надходження. У разі задоволення клопотання орган ДПСУ видає громадянину України дозвіл на виїзд за кордон на постійне місце проживання.

Фізичний супровід адвоката при виїзді та/або оскарження рішення в терміновому порядку

Фізичний супровід адвоката при виїзді за кордон на постійне місце проживання не є обов'язковим. Однак, враховуючи те, що процедура перетину державного кордону може бути досить складною і тривалою, а також те, що існує ризик відмови у виїзді - фізичний супровід адвоката може бути корисним.

Адвокат може допомогти громадянину України зібрати необхідні документи, підготуватися до співбесіди з працівниками органів ДПСУ, а також захистити його права у разі відмови у виїзді.

 

Оскарження рішення про відмову у виїзді в терміновому порядку також може бути здійснено за допомогою адвоката. Адвокат може подати позовну заяву до суду в неробочий час або в вихідні дні.

Таким чином, громадянин України, який отримав відмову про виїзд за кордон на постійне місце проживання за кордон, має право захистити своє порушене право в судовому порядку або шляхом перегляду рішення органів ДПСУ. Фізичний супровід адвоката при виїзді та/або оскарження рішення в терміновому порядку може бути корисним. Заповніть форму на нашому сайті і наш адвокат з Вами зв'яжеться найближчим часом для уточнення деталей та надання первинної консультації по Вашій справі.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація