РЕЖИМ ОКРЕМОГО ПРОЖИВАННЯ ПОДРУЖЖЯ

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

РЕЖИМ ОКРЕМОГО ПРОЖИВАННЯ ПОДРУЖЖЯ

Час прочитання: 2 хв.

У сімейному житті нерідко трапляються ситуації, коли чоловік та дружина внаслідок конфліктів, образи чи непорозумінь вирішують тимчасово пожити окремо. Таке рішення може бути прийняте, щоб остаточно зрозуміти, чи є у них шанс на відновлення подружніх відносин. У протилежному випадку подружжя згодом вирішує розірвати шлюб. У зв’язку з цим у багатьох виникає питання: чи можна юридично оформити окреме проживання чоловіка та дружини?

Українське законодавство передбачає можливість встановлення режиму окремого проживання подружжя — дана процедура існує для того, щоб надати можливість зберегти шлюб, вирішити конфлікти без прийняття недостатньо обдуманого рішення про розірвання шлюбних відносин. Такі справи розглядаються виключно судом: за погодженням обох сторін чи за позовом одного з подружжя.

Які наслідки встановлення такого режиму?

Права та обов’язки подружжя, закріплені сімейним законодавством або шлюбним договором залишаються незмінними, але:

  • будь-яке майно, набуте ними протягом строку, на який встановлене окреме проживання, не буде вважатися набутим у шлюбі (спільною сумісною власністю);
  • діти, народжені дружиною після спливу 10 та більше місяців окремого проживання, не вважатимуться такими, що походять від чоловіка.

Яка процедура встановлення окремого проживання?

Якщо обидва з подружжя дійшли згоди у даному питанні, необхідно подати до суду спільну заяву, яка буде розглянута у порядку окремого провадження;

У разі, коли в цьому ініціатором проживати окремо є тільки одна сторона, існує можливість подати позов. У більшості випадків це трапляється через психологічний тиск одного з подружжя, поведінку, яка є неприпустимою та образливою для іншого тощо.

Як припинити режим окремого проживання?

Такий режим може бути встановлено судом без обмеження терміну або на строк, зазначений у заяві подружжя чи позивачем з урахуванням думки відповідача.

Для дострокового припинення режиму чоловік та дружина мають узгодити це, фактично відновивши шлюбні відносини. Також один з подружжя може подати заяву, на підставі якої суд ухвалить рішення про припинення (наприклад, якщо у рішенні не вказано строк такого проживання).

Якщо у Вас виникли запитання стосовно даної процедури, необхідність юридичного супроводу справи, юристи та адвокати юридичної компанії «Приходько та Партнери» неодмінно нададуть кваліфіковану та якісну допомогу, що зможе значно пришвидшити процес та заощадити Ваш час.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація