Реєстрація шлюбу з іноземцем в умовах воєнного стану

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Реєстрація шлюбу з іноземцем в умовах воєнного стану

Час прочитання: 3 хв.

Попри війну життя триває. Разом з тим реєструються шлюби, народження та інші акти цивільного стану. Якщо з початком війни для громадян України, які бажають одружитися спростили порядок реєстрацію шлюбу та навіть дозволили реєстрацію онлайн, то виникли закономірне питання, а як щодо іноземців? Іноземні громадяни мають право на реєстрацію шлюбу в умовах війни за загальними правилами.

Куди потрібно звертатися?

З заявою про реєстрацію шлюбу можна звернутися до будь-якого відділу Державної реєстрації актів цивільного стану незалежно від місця проживання чи перебування. Також заяву можна подати через онлайн сервіси Міністерства юстиції.

Необхідні документи

Потрібно надати документи, що підтверджують особу-заявника. Для громадянина України це буде паспорт, а для іноземця посвідка на постійне або тимчасове місце проживання в Україні. Також, якщо в осіб був попередній шлюб, то потрібно також надати документи, які підтверджують його розірвання (залежно від ситуації це може бути свідоцтво про розірвання шлюбу, про смерть одного з подружжя або рішення суду про розірвання шлюбу чи визнання його недійсним).

Якщо шлюб було розірвано в іншій державі, то такий документ про розірвання шлюбу має бути перекладено на українську мову та нотаріально засвідчено.

 

Особливості

При реєстрації шлюбу з громадянином іншої держави є певні особливості. А саме це стосується того, що орган ДРАЦС після отримання заяви про реєстрацію шлюбу зобов'язаний перевірити дані про особу-іноземця та її законність перебування в Україні. Для цього направляється запит в день подачі заяви про реєстрацію шлюбу до Державної міграційної служби.

Строк

Після отримання заяви про реєстрацію шлюбу така реєстрація можлива після закінчення одного місяця з дня подачі заяви. Якщо є поважні обставини (наприклад вагітність жінки або інші поважні причини) шлюб може бути укладено раніше.

Особливості в умовах воєнного стану

Якщо один з майбутнього подружжя перебуває на службі в Збройних Силах України або інших формуваннях, які залучені до оборони країни, то укладення шлюбу відбувається за спрощеною процедурою, у строк, який просять заявники. Також, якщо один з заявників перебуває на службі та не може особисто прибути на реєстрацію шлюбу, така реєстрація може відбуватися в режимі онлайн.

 

Вартість

Подання заяви про реєстрацію шлюбу є безкоштовою, а за реєстрацію шлюбу стягується державне мито.

Отже, незважаючи на воєнний стан в нашій країні, реєстрація шлюбу з іноземцем відбувається у звичайному режимі. Звичайно у кожній ситуації можуть виникати певні труднощі або особливості (неможливість отримати документи про попереднє розірвання шлюбу, відсутність паспортних документів тощо), але це не привід відкладати радісну подію на пізніше.

Якщо виникають труднощі або непорозуміння з державними органами завжди можна скористатися правовою допомогою фахівця з сімейних питань.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація