Реєстрація прав власності на квартиру

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Реєстрація прав власності на квартиру

Час прочитання: 3 хв.

Для багатьох людей мрією являється придбання власного житла. Це може бути як готова нерухомість, так і інвестування коштів у проєкт будівництва. Після того, як оформлені всі дозвільні документи, а квартира вже здана в експлуатацію, власник житла має пройти через підтвердження свого статусу повноправного власника. Що для цього треба зробити? Пройти через процедуру  реєстрації прав власності на квартиру. Це один із напрямків професійної діяльності юристів Приходько та Партнери.

Документи, які встановлюють право власності на квартиру

Пропонуємо для початку звернути увагу на визначення права власності. Право власності дозволяє володіти, користуватися та розпоряджатися майном виключно на свій розсуд. Таким чином, щодо нерухомості можуть вчинятися будь-які дії, які не йдуть в розріз з чинним українським законодавством.

Підтвердженням права власності являється правовстановлюючий документ. Серед різновидів цих документів:

  • Договори

На підставі цих документів власник набуває права власності. Тобто, власник може здійснювати дарування, обмін, операції, пов’язані з купівлею або продажем.

  • Свідоцтва:
  • Про право власності, яке видає орган приватизації особам, які наймають житлові приміщення в комунальному або державному житловому фонді.
  • Про право власності на нерухоме майно. Ці документи видавались органами місцевої державної організації до 01 січня 2013 року.

Реєстрація прав власності на квартиру - urb 9912 1 2

  • Рішення суду

У відповідному рішенні має зазначатися право набуття власності на нерухоме майно.

  • Інші документи, які встановлюють набуття права власності на нерухомість.

Етапи оформлення права власності на квартиру

Серед основних етапів реєстрації права власності на квартиру:

Етап №1 Підготовка та подача пакета документів

Для реєстрації квартири знадобляться документи встановленої форми в ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг).

Етап №2  Результати розгляду ЦНАП

Етап №3 Реєстрація права власності на нерухомість

Позитивний результат від представників ЦНАП підкріплюється Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухомість.

Серед документів, які знадобляться для оформлення права власності на квартиру: особисті документи власника нерухомості (паспорт, ІНН), технічний паспорт, договір купівлі-продажу, дарування та ін.

Таким чином, державна реєстрація речових прав на нерухомість — це підтвердження на офіційному рівні держави фактів набуття/припинення/зміни речових прав на нерухомість.

Зверніть увагу: з 2013 року запрацював Державний реєстр речових прав на об’єкти нерухомості. Саме в ньому реєструються відповідні права на нерухомість. Відповідно, право власності, яке було зареєстроване до 01 січня 2013 р. залишається легітимним. До процедури повторного реєстрування звертатися не потрібно.

АВТОАДВОКАТ ПО СТ. 130 КУоАП

Допомога адвоката з реєстрації прав власності на квартиру

Для проходження процедури оформлення прав власності на квартиру треба бути справжнім знавцем чинного українського законодавства. Якщо не знати всієї повноти інформації, можна отримати відмову.

Окрім цього, знадобиться багато часу на проходження всіх етапів процедури, відвідування кабінетів профільних спеціалістів та ін. Юристи Приходько та Партнери допоможуть Вам якісно та максимально оперативно зареєструвати право власності на об’єкт нерухомості. Ми не тільки проконсультуємо з питання реєстрації прав власності на квартиру, а й використаємо оптимальний варіант розв’язання проблеми. Юридичний супровід операцій з нерухомістю дозволить Вам стати повноправним власником Вашої квартири!

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг юриста з реєстрації прав власності на квартиру заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація