E-mail
plugatar@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист, спеціаліст у сфері державної реєстрації, захисту корпоративних і майнових прав юридичних осіб та з питань нерухомості.

Зв'язатися зараз

РЕЄСТРАЦІЯ ОСББ

Словосполучення “Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків” вже давно на слуху. Це означає, що мешканці багатоповерхівок можуть самостійно управляти своїм майном та самостійно розв’язувати питання, які виникають.

Але для того, щоб ОСББ було правочинний на розв’язання проблем його необхідно зареєструвати.

З чого почати?

  • З-поміж мешканців багатоквартирного будинку вибрати ініціативну групу. Зазвичай, це найбільш активні мешканці будинку. Така група має складатися не менше як з 3 осіб.
  • Повідомити всіх мешканців будинку про проведення загальних зборів.

При повідомленні варто врахувати:

  • По-перше, повідомлення має бути надіслане всім мешканцям будинку не пізніше як за 14 днів до дати коли маю бути проведені Загальні збори;
  • По-друге, повідомлення мають бути врученні особисто всім мешканцям під розписку або надіслані поштою з повідомленням про вручення;
  • По-третє, не варто забувати, що в повідомленні про проведення Загальних Зборів має бути вказано дата та час проведення, хто є ініціатором проведення зборів, та питання, які виносяться на обговорення.

Загальні збори

Під час проведення загальних зборів з-поміж присутніх обирається голова зборів та секретар. Рішення загальних зборів оформлюється Протоколом. Кожен мешканець квартири має голос, який є пропорційним до його частки квартири.

Реєстрація

Вимоги до реєстрації ОСББ такі ж як і до юридичної особи. Тобто, до державного реєстратора необхідно подати Протокол Загальних зборів про створення ОСББ та Статут ОСББ у двох екземплярах.

Днем створення ОСББ є день внесення відомостей в Єдиний державний реєстр державним реєстратором.

Тобто, для того, щоб мешканці будинку могли самостійно управляти будинком та розв’язувати питання щодо розпорядження спільною власністю необхідно знати деякі юридичні тонкощі. Адже неправильно складений протокол Загальних зборів або невідповідність Статуту можуть затягнути процес створення ОСББ на тривалий час.

Добре, якщо серед мешканців будинку є юридично підковані громадяни, які мають час та бажання займатися даним питанням. Але якщо таких не має, то хорошою альтернативою є звернення до юриста або адвоката, який проконсультує з питань створення ОСББ та допоможе підготувати необхідні документи для проведення державної реєстрації. Ще варто зауважити, що фахівець в галузі права допоможе не лише зареєструвати ОСББ, а й надасть детальну інформацію про його подальшу діяльність.

Не варто забувати також про мету створення ОСББ. Адже, для того, щоб зареєструвати ОСББ потрібна згода більш ніж половини власників квартир. Необхідно пам’ятати, що реєстрація ОСББ піде на користь всім мешканцям. Оскільки це єдиний спосіб покращити рівень обслуговування та стан багатоквартирного будинку.

Тому, якщо бажаєте змінити життя на краще потрібно для цього вчиняти якісь дії, а не чекати, що ситуації зміниться самостійно. Зареєструвавши ОСББ вже багато мешканців змінили стан свої помешкань на краще.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація