"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".
Керівник практики міграційного права
Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.
Реєстрація народження дитини за кордоном. Що варто знати?
Значній частині українців після початку повномасштабного російського вторгнення довелося шукати за кордоном можливості для більш безпечного життя. І це життя продовжується, у ньому народжуються діти. А відтак – потрібно вирішувати супутні документальні питання. Коли на світ з’являється маленький українець або українка, цей факт потребує належного засвідчення у правовій площині. Розповімо, як це відбувається.
Де зареєструвати народження дитини?
Початок повномасштабної війни не змінив ані переліку й повноважень таких установ, ані нормативно-правової бази, яка регулює це питання. Отож, реєстрація народження дитини за кордоном відбувається у дипломатичних представництвах та консульських установах, котрі розташовані в інших державах.
Нормативний документ, який регулює цю сферу: "Інструкція про порядок реєстрації актів громадянського стану в дипломатичних представництвах та консульських установах України." Ця інструкція була затверджена 23 травня 2001 року, а її останні зміни відбулися у вересні 2004 року.
Отож, реєстрацію народження дитини проводить консул. Водночас у цей момент їй присвоюється прізвище, ім’я й по батькові та визначається батьківство. Це потрібно робити за місцем народження дитини чи проживанням її батьків. Якщо ж є причини, які це унеможливлюють (наприклад, хвороба чи смерть батьків), заяву можуть подати родичі дитини. Також це може зробити представник закладу охорони здоров’я, де дитина народилася.
Іноді бувають ситуації, коли народження дитини відбулося на кораблі чи у літаку під час подорожі. В такому разі зареєструвати народження малюка можна буде в найближчій консульській установі.
Заява про реєстрацію народження дитини має бути подана не пізніше, аніж протягом місяця з моменту її народження. Якщо дитина народилася мертвою, то на це є три доби.
Які документи подаються?
Потрібно подати наступний перелік документів:
- документ з медичного закладу, який засвідчує народження дитини;
- паспортні документи батьків;
- документ, за яким вносяться відомості про батька, якщо він сам не є присутній зі своїм паспортом (свідоцтво про шлюб, заява матері чи батька про визнання батьківства, заява матері та її чоловіка про невизнання його батьком).
Також це може бути спільна заява чоловіка, який перебуває у шлюбі з матір’ю дитини, та реального біологічного батька дитини. Так буває у випадках, коли батько дитини та чоловік її матері – різні люди. Одним словом, законодавці ретельно передбачили увесь механізм у найрізноманітніших ситуаціях.
Якщо всі документи подані у встановленому законом порядку, то зазвичай свідоцтво про народження дитини видається у день такого звернення.
Чим ми можемо бути корисними?
Коли Ви звертаєтеся до фахівців міграційної практики «Приходько та партнери», ми ретельно консультуємо вас по всіх нюансах процедури реєстрації народження дитини. А також ми можемо виконати представницьку функцію, допомігши вам безперебійно вирішити питання, аби ви не ставали заручниками бюрократичних процедур. Ми посприяємо тому, щоб все було максимально просто та зручно для вас.
Якщо ви зараз перебуваєте за кордоном, у нас є доступною можливість консультування в онлайн-режимі. Тож звертайтеся.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Керівник практики міграційного права
Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня