Фото: РЕЄСТРАЦІЯ КОМПАНІЇ НА КІПРІ

"Досконалість виконання у будь-якому аспекті вашого питання - наше кредо!"

Сіренко Микола Сергійович

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз

РЕЄСТРАЦІЯ КОМПАНІЇ НА КІПРІ

Час прочитання: 3 хв.

Республіка Кіпр вважається однією з найсприятливіших у веденні бізнесу серед іноземних інвесторів. Законодавство Республіки дозволяє відкривати фірми у різноманітних правових формах, що є зручним для роботи в зонах оффшор та оншор. Податкове законодавство країни є лояльним та гнучким для іноземних інвесторів. А дивіденди можна виводити взагалі без оподаткування. Привабливості додає й те, що займатися можна будь-яким видом діяльності. Для іноземців немає жорстких обмежень щодо виду бізнесу, натомість як в інших країнах є певні обмеження щодо видів діяльності, якими можуть займатися іноземні інвестори.

Актуальні сфери бізнесу на Кіпрі станом на сьогодні

 • ІТ-сфера
 • Туризм
 • Фінансові послуги
 • Морські перевезення

Особливості та переваги

Особливостями ведення бізнесу на Кіпрі на сьогодні є те, що компанію можна зареєструвати віддаленим способом. Розгалужена банківська система, зокрема працюють такі банки, Bank of Cyprus, RCB Bank, Eurobank Cyprus, Astro Bank, Hellenic Bank, Alpha Bank Cypr. Досить гнучка система податків, наприклад податок на корпоративні права становить лише 12,5 %. Кіпр готовий приймати іноземні інвестиції та є відкритий для інвесторів з інших країн. Правова система має багато схожих рис з правовою системою Великобританії та Сінгапуру.

Процес реєстрації компанії на Кіпрі

 1. Резервування назви компанії. Це потрібно для того, щоб не було однакових назв компаній.
 2. Подання заяви про реєстрацію компанії
 3. Розгляд цієї заявки уповноваженим органом Кіпру
 4. Отримання сертифікату про інкорпорація.

Строк реєстрації

Термін реєстрації компанії на Кіпрі може тривати від тижня часу і більше.

Вимоги до компанії, яка буде зареєстрована

 • Мінімальний стартовий капітал становить лише 1 євро
 • Юридична адреса компанії повинна бути на Кіпрі
 • Число акціонерів повинно бути від одного
 • У компанії повинен бути директор та секретар. Директором може бути особо яка є іноземцем, а от секретар компанії обов'язково має бути резидентом.
 • Компанія повинна кожного року проводити щорічні збори акціонерів та подавати фінансову звітність.

Переваги компанії на Кіпрі

 • прогресивні закони, які дозволяють вести прозору діяльність в правовому полі;
 • сприятлива податкова система. У порівнянні з іншими країнами податок на прибуток становить лише 12, 5%;
 • швидка та проста реєстрації компанії;
 • членство Кіпру в Євросоюзі, що дає право на користуватися Директивами ЄС;
 • деякі напрямки бізнесу мають гнучку систему податкових пільг. Це дає змогу відкривати бізнес початківцям;

Правова форма ведення бізнесу на Кіпрі

 1. Товариство з обмеженою відповідальністю. Дана правова форма є популярною поміж іноземних інвесторів. Це пов'язано з тим, що для реєстрації потрібно щонайменше два акціонери. Акціонери несуть відповідальність за зобов'язаннями в межах своїх вкладів. Якщо LTD є нерезидентом, то така компанія звільняється від податку на прибуток.
 2. Акціонерне товариство. Ще одна не менш популярна форма ведення бізнесу. При вибору такої форми створення компанії кількість акціонерів може бути від 1 до 50. Відповідальність є обмеженою кількістю акцій. Рух акцій між акціонерами також є обмеженим.
 3. Партнерство. При реєстрації партнерства повинна бути укладена угода між учасниками такого товариства про спільну діяльність. Кількість учасників може бути від 2 до 20 осіб. У місячний строк з дня укладання угоди про партнерство потрібно авторизуватися в Реєстрі товариств. Вимог щодо статутного капіталу та резидентства партнерів  не має. 
 4. Індивідуальний трейдер. Це найпростіша форма ведення бізнесу, яка подібна до українського ФОП. Для такої форми немає жодних вимог щодо ведення та подання бухгалтерської звітності.
 5. Філія. Дана форма реєстрації підходить тим іноземним компаніям, які мають на меті встановити свою юридичну присутність на Кіпрі.Для цього потрібно надати установчі документи головної компанії та інформацію про директорів та секретаря іноземної компанії.
 6. SE. Дана форма підійде для злиття або приєднання двох компаній в одну, яка буде здійснювати свою діяльність на Кіпрі. Також це може бути холдинг або конверсія, які за певних умов можуть перетворитися на SE.

Отже, підводячи підсумок, варто зазначити, що на Кіпрі досить сприятливі та швидкі умови для реєстрації компанії. А гнучка податкова система приваблює іноземних інвесторів.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація