Реструктуризація боргу за житлові комунальні послуги

«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Реструктуризація боргу за житлові комунальні послуги

Час прочитання: 2 хв.

В епоху урбанізації та стрімкого технологічного прогресу комунальні блага стали невіддільною складовою повсякденного життя. Однак через фінансові негаразди частина споживачів стикається з проблемою несвоєчасної сплати рахунків за надані послуги. Накопичення боргових зобов'язань чинить тиск як на боржників, так і на підприємства-постачальники.

 

Реструктуризація як вихід

Реструктуризація боргів за комунальні послуги є одним із легітимних способів розв'язання ситуації. Вона передбачає можливість поетапного погашення заборгованості на більш лояльних умовах, ніж при примусовому стягненні. Це дозволяє споживачам подолати тимчасові фінансові негаразди та уникнути радикальних наслідків.

Умови реструктуризації

Оформити договір реструктуризації можуть споживачі, які через об'єктивні причини накопичили борги за електрику, газ, опалення, водопостачання тощо, але не мають змоги розрахуватися одноразово. Для цього їм необхідно звернутися до комунального підприємства "Центр комунального сервісу".

Переваги

Реструктуризація дозволяє розбити загальну суму боргу на окремі частини та сплачувати їх поступово протягом обумовленого терміну. Це знімає разовий фінансовий тягар з боржника та допомагає впоратися із зобов'язаннями.

Субсидія вимагає реструктуризацію

Важливо пам'ятати, що для отримання державної житлової субсидії на новий опалювальний сезон за наявності боргу необхідно підтвердити факт його реструктуризації.

Перелік боргів для реструктуризації:

  • Утримання будинку та прибудинкової території
  • Експлуатація багатоквартирного будинку
  • Вивезення твердих побутових відходів
  • Постачання теплової енергії та гарячої води
  • Централізоване водопостачання та водовідведення

Процедура оформлення

Щоб реструктуризувати борг, слід завчасно записатися на прийом до районного відділення КП "Центр комунального сервісу". Під час візиту необхідно подати клопотання та пакет документів: паспорт/ID-картку, ІПН, правовстановлюючі документи на помешкання, за потреби - нотаріальну довіреність представника. Після актуалізації даних та звірки показників фахівець погодить умови реструктуризації.

 

Підписання угоди

По завершенні всіх підготовчих процедур споживача запросять для візиту до найближчого сервісного центру компанії для остаточного оформлення та підписання договору про реструктуризацію заборгованості за комунальні послуги. Це стосується випадків, коли первинне звернення та подача документів відбувалися в дистанційному режимі.

Під час особистого візиту фахівець додатково звірить інформацію, перевірить комплектність документів та, за потреби, надасть остаточні роз'яснення стосовно умов погашення реструктуризованого боргу.

Після підписання договору обома сторонами споживач отримає свій примірник документу, який підтверджуватиме легітимність розстрочки боргу за комунальні послуги. Цей договір надалі знадобиться для пред'явлення до органів соціального захисту при оформленні державної житлової субсидії.

Правовий супровід

Якщо ви стикнулися з борговими зобов'язаннями щодо комунальних платежів, але не знаєте, як діяти – зверніться по фахову допомогу до юридичної компанії "Приходько та партнери".Їхні експерти допоможуть розібратися у ситуації та запропонують оптимальні правові механізми її вирішення: роз'яснення щодо реструктуризації, супровід документообігу, представництво інтересів при виникненні спорів.

Кваліфікований підхід захистить ваші права як споживача комунальних послуг.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація