Реструктуризація боргу по кредиту

«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Реструктуризація боргу по кредиту

Час прочитання: 2 хв.

Реструктуризація боргу - це зміна умов кредитного договору між банком і позичальником. Це відбувається у ситуації, коли позичальник не в змозі виконувати свої зобов'язання за початковими умовами кредиту.

 

Коли банки пропонують реструктуризацію?

Фінансові організації, як правило, розглядають можливість реструктуризації боргових зобов'язань у разі, коли затримка виплат за кредитом сягає пів року або більше. Для банківських установ вигідніше досягти домовленості про переглянуті умови повернення позики, ніж визнавати борг абсолютно безнадійним та заносити позичальника до переліку недобросовісних клієнтів у масштабах всієї банківської системи держави.

Реструктуризація дозволяє позичальнику, який опинився у скрутній фінансовій ситуації, уникнути дефолту. А банк натомість отримує можливість повернути принаймні частину виданих кредитних коштів та відсотків за їх використання, хоча й на нових, більш лояльних умовах.

Інструменти реструктуризації боргу

Під час реструктуризації банк може запропонувати такі варіанти:

  • Відстрочка платежів по кредиту на певний період часу.
  • Зниження відсоткової ставки для зменшення щомісячних платежів.
  • Збільшення загального терміну кредитування для розтягнення виплат на тривалий період.

Процедура реструктуризації

Процес реструктуризації розпочинається зі звернення позичальника до банку з проханням переглянути умови кредитного договору. Конкретні варіанти підбираються індивідуально в кожній ситуації. Існує також можливість звернутися до суду з планом відновлення платоспроможності, проте на цьому етапі краще залучити професійних юристів.

 

Стандартні схеми реструктуризації боргу

  • Збільшення строку кредитування

Строк кредитування може бути продовжений, але не більше, ніж максимально допустимий термін для відповідної кредитної програми.

  • Кредитні канікули або відстрочка платежів по тілу кредиту

Банки можуть запропонувати різні варіанти кредитних канікул.

  • Розрахунок вартості реструктуризації

Для позичальника очевидною перевагою є можливість повернути борг поступово, а банк при цьому уникає прострочення та необхідності формувати резерви під проблемну заборгованість. Відсотки за кредитом при цьому сплачуються щомісячно.

  • Найпопулярніший спосіб реструктуризації

За оцінками банківських працівників, найпопулярнішим методом реструктуризації боргу є збільшення строку кредитування.

  • Інші варіанти

Серед додаткових варіантів - зменшення відсоткової ставки, надання пільгового періоду (відстрочка сплати відсотків), одноразове часткове списання боргу.

В загальному, методів реструктуризації боргових зобов'язань доволі багато. Конкретний план узгоджується індивідуально для кожного позичальника, залежно від його фінансової ситуації.

Моніторинг виконання умов реструктуризації

Після реструктуризації банк буде ретельно контролювати виконання позичальником узгоджених умов. У разі порушення нових домовленостей банк може ініціювати процедуру стягнення боргу в судовому порядку.

Юридична допомога з реструктуризації боргу

Якщо ви зіткнулися з проблемами при погашенні боргів або потребуєте професійної юридичної допомоги з питань реструктуризації, варто звернутися до досвідчених юристів компанії "Приходько та партнери".

Фахівці компанії мають багаторічний досвід у сфері банкрутства. Вони допоможуть вам у переговорах з банківськими установами щодо зміни умов кредитного договору на більш вигідні для вас. Юристи ретельно вивчать вашу ситуацію, розглянуть всі можливі варіанти реструктуризації та запропонують оптимальне рішення.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація