Реконструкція приміщення: алгоритм дій

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Реконструкція приміщення: алгоритм дій

Час прочитання: 2 хв.

З метою модернізації планування, поліпшення житлових чи інших експлуатаційних характеристик власники приміщень вдаються до реконструкції. На відміну від капітального ремонту або перепланування реконструкція може передбачати руйнування опорних стін, перенесення стояків і тому подібні кроки. А це несе в собі ризик аварій.

Реконструкція приміщень здійснюється лише на підставі дозволів та погоджень з відповідними уповноваженими органами. Самочинна реконструкція, крім ризику аварійної ситуації, спричиняє втрату власником повного комплексу правочинів щодо цього нерухомого майна. Зокрема, власник втрачає можливість безперешкодно продати, обміняти чи переоформити іншим чином такий об’єкт нерухомості на нового власника.

За наявності бажання здійснити реконструкцію в однаковій мірі важливо, як знайти хороших фахівців для виконання безпосередньо будівельних робіт, так і забезпечити грамотне оформлення всього пакету необхідних документів, щоб узаконити реконструкцію. А з цим завданням допоможуть впоратись фахівці юридичної компанії «Приходько та Партнери». Ми готові пройти з Вами усі кроки з оформлення реконструкції приміщення, включаючи перереєстрацію права власності на реконструйований об’єкт нерухомості у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Алгоритм здійснення та узаконення реконструкції

  • Проведення фаховим архітектором технічного обстеження об’єкта нерухомості, та визначення можливості або неможливості реконструкції, яку запланував власник.
  • Розробка архітектором проектних документів відповідно до вимог законодавства.
  • За потреби – проведення експертизи проекту (приміром – у разі проведення реконструкції житла у багатоквартирному будинку).
  • Укладення з сертифікованими фахівцями договорів на авторський та технічний нагляд.
  • Реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт через ЦНАП або портал держ. послуг «Дія».
  • Проведення безпосередньо будівельних робіт згідно з проектом.
  • Здійснення технічної інвентаризації та виготовлення нового технічного паспорта.
  • Введення в експлуатацію шляхом подання декларації про готовність об’єкта до експлуатації, яка після перевірки реєструється органом ДАБК (для об’єктів з класом наслідків CC1) – через ЦНАП або портал державних послуг «Дія».
  • Реєстрація права власності на реконструйований об’єкт у Держ. реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Певні особливості має державна реєстрація права власності на реконструйований об’єкт нерухомості, який до реконструкції перебував у спільній власності.

За таких обставин держ. реєстратору крім стандартного пакета документації:

  • документу, що засвідчує право власності на об'єкт до реконструкції;
  • документу, що підтверджує прийняття в експлуатацію;
  • технічного паспорта;

Потрібно подати письмову заяву або договір співвласників про розподіл часток у спільній власності на реконструйований об'єкт. Залишайте заявку і наші профільні юристи розрахують вартість оформлення реконструкції Вашого приміщення (будинку).

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація