Рекомендації до Антикорупційної програми ДПС України на 2023 – 2025 роки

«Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!»

Приходько Андрій Анатолійович

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

Рекомендації до Антикорупційної програми ДПС України на 2023 – 2025 роки

Час прочитання: 3 хв.

Основні вектори антикорупційної політики ДПС України

  • Створення на противагу існуючим корупційним практикам більш зручних та законних способів задоволення потреб фізичних та юридичних осіб
  • Забезпечення невідворотності юридичної відповідальності за корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, що створить додатковий стримуючий ефект для всіх суб’єктів правовідносин
  • Цифрова трансформація реалізації повноважень та функцій ДПС, прозорість та відкритість даних з метою мінімізації корупційних ризиків.

Впровадження антикорупційної програми ДПС України

З метою персональної відповідальності за дотримання Антикорупційної програми структурні підрозділи ДПС зобов’язанні провести інструктажі та довести до відома положення програми, а підпорядковані працівника засвідчити власним підписом факт повного розуміння положень програми. Керівники структурних підрозділів зобов’язані впродовж 30 днів письмово проінформувати ДПС України про проведення інструктажів та долучити відомості з підписами підпорядкованих працівників.

Новопризначені працівники інформуються під підпис про ознайомлення з антикорупційною програмою до призначення на посаду, а керівник структурного підрозділу забезпечує інформування ДПС України в порядку описаному вище.

Керівники структурних підрозділів несуть персональну відповідальність за не ознайомлення або неналежне ознайомлення підпорядкованих працівників з Антикорупційною програмою.

Забезпечення контролю за дотриманням антикорупційної програми ДПС України

Функцію контролю за дотриманням антикорупційної програми ДПС України покласти на Департамент з питань запобігання виявлення корупції ДПС України, який впродовж 30 днів з моменту затвердження антикорупційної програми, зобов’язаний привести у відповідність внутрішні нормативно правові акти, які регулюють його діяльність.

Департамент розробляє та подає на затвердження голови ДПС України порядок проведення перевірки працівників ДПС на предмет дотримання антикорупційної програми, в тому числі на доброчесність і здійснює моніторинг способу життя на предмет дотримання працівниками антикорупційного законодавства.

Департамент з метою досягнення цілей антикорупційної програми збирає та обробляє дані про працівника ДПС, щодо їх ділових, професійних, моральних якостей, відповідності матеріального становища офіційно підтвердженим доходам працівників, контролю за об’єктивним та неупередженим прийняттям рішень пов’язаних з виконанням функції ДПС та інших заходів спрямованих на недопущення проявів корупції в ДПС.

Виявленні факти порушення антикорупційного законодавства є підставою для проведення службових перевірок за результатами яких подається висновок голові ДПС України та Раді громадського контролю.

Департамент впроваджує обов’язкове інформування працівниками ДПС України, яким стала будь-яка відома інформація про корупцію в ДПС Департамент з питань запобігання виявлення корупції ДПС. Встановлення фактів не повідомлення про корупцію є підставою для проведення службової перевірки відносно такого працівника ДПС. Працівники ДПС, які повідомляють про корупцію та вживають заходи з метою її запобігання заохочуються керівництвом ДПС.

Впровадження системи забезпечення контролю за дотриманням антикорупційної програми ДПС України по вертикалі:

  1. Голова ДПС
  2. Департамент з питань запобігання виявлення корупції
  3. Керівники структурних підрозділів
  4. Відповідальні особі за дотримання антикорупційного законодавства в структурі структурних підрозділів.

Контроль та відповідальність здійснюються, також за принципом взаємності.

У випадку виявлення ознак корупції в діяльності голови ДПС, керівник Департамент з питань запобігання виявлення корупції зобов’язаний проінформувати Раду громадського контролю та компетентні правоохоронні органи.

У випадку виявлення корупції в діях керівника структурного підрозділу, відповідальні особі за дотримання антикорупційного законодавства в структурі структурних підрозділів інформують Департамент з питань запобігання виявлення корупції або голову ДПС.

Додаткової уваги потребує розроблення повноважень та відповідальності кожної ланки впровадження системи забезпечення контролю за дотриманням антикорупційної програми ДПС України. Як наприклад це зроблено в БЕБ, але більш детально з акцентом на відповідальність конкретних посадових осіб.

Більш глибокого і системного опрацювання потребує реєстр корупційних ризиків та заходи впливу на них.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація