РЕЄСТРАЦІЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ ЗА КРЕДИТОРОМ НА ПІДСТАВІ СТАТТІ 37 ЗАКОНУ ПРО ІПОТЕКУ. ПРАВОВИЙ АСПЕКТ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

РЕЄСТРАЦІЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ ЗА КРЕДИТОРОМ НА ПІДСТАВІ СТАТТІ 37 ЗАКОНУ ПРО ІПОТЕКУ. ПРАВОВИЙ АСПЕКТ

Час прочитання: 2 хв.

 Всі ми мріємо про власне житло, але не завжди є можливість придбати його відразу. Щоб не чекати декілька років багато українців купують омріяне житло в іпотеку. Однак, не завжди розраховують свої сили при виплаті іпотечного боргу. У зв'язку з чим кредитори перереєстровують право власності на майно на себе. Як це відбувається зі сторони закону та якими нормативними актами це регулюється?

 Отже, основними нормативно-правовими актами, що регулюють іпотечні правовідносини є Цивільний кодекс України та Закон України “Про іпотеку”. В статті 37 даного Закону визначено порядок передачі іпотекодержателю права власності на предмет іпотеки. Іншими словами в даній статі розписана процедура переходу права власності на майно у випадку порушення умов іпотечного договору.

  А як це відбувається на практиці?

 А все дуже просто, зазвичай в договорі іпотеки міститься застереження про те, що у випадку порушення умов договору кредитор має право перереєструвати право власності на майно, яке знаходиться під іпотекою на себе. Тобто, для того щоб перереєструвати майно кредитору не потрібно навіть звертатися до суду про стягнення боргу чи майна яке знаходиться під іпотекою. Кредитору достатньо пред'явити державному реєстратору договір в якому міститься застереження про перехід права власності на майно, у випадку порушення зобов'язань, копію вимоги яка надіслана боржнику про усунення порушень та документ, який може підтвердити, що з для отримання вимоги боржником пройшло понад 30 днів. Така реєстрація права власності відбувається відповідно до порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

 Тобто, фактично щоб перереєструвати майно яке перебуває під іпотекою кредиторові зробити це дуже легко. Але що робити боржникам? Повертаємося знову ж таки до ст. 37 Закону України “Про іпотеку” в якій зазначено, що іпотекодавець може оскаржити рішення про перереєстрацію майна на кредитора. Таких позовів до судів різних інстанцій в Україні досить багато. А це означає, що лише шляхом звернення до суду боржник (іпотекодавець) може оскаржити рішення якщо він з ним не погоджується.

 ≼ В якому випадку можна оскаржити рішення про таку реєстрацію права власності за кредитором? 

 Кожна ситуація є унікальною та індивідуальною, але найчастіше можна визнати незаконним застереження про перехід права власності на майно яке перебуває під іпотекою, у випадку коли договір з таким застереженням підписаний одним із подружжя без письмового дозволу іншого з подружжя. Також можна оскаржити оцінку майна за якою було здійснена перереєстрація на кредитора.

 ≼ Що з земельною ділянкою на якій знаходиться предмет іпотеки? ≽

 Щодо земельної ділянки, то в ст. 37 вказаного Закону зазначено, що у випадку переходу права власності на майно до іпотекодержателя, право власності на земельну ділянку на якій знаходиться це майно також переходить до іпотекодержателя. Якщо дана земельна ділянка перебуває в оренді, то новим орендарем стає іпотекодержатель. Підставою для перереєстрації права власності на земельну ділянку є договір про задоволення вимоги іпотекодержателя або застереження яке міститься в договорі іпотеки.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація