Реєстрація народження дитини з одночасним визначенням її походження (отримання свідоцтва про народження)

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Реєстрація народження дитини з одночасним визначенням її походження (отримання свідоцтва про народження)

Час прочитання: 2 хв.

При народженні дитини юридично важливим і відповідальним моментом є визначення походження дитини від батька і матері, яке здійснюється одночасно з реєстрацією народження дитини.

У батьків є один місяць, щоб зареєструвати народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС). Якщо не зробити цього протягом місяця настає відповідальність згідно із законодавством (штраф). Крім РАЦСів, зареєструвати дитину можна в виконавчих комітетах сільських та міських рад, в центрах надання адміністративних послуг за місцем проживання. Подати заяву на реєстрацію можна особисто або через уповноваженого законного представника.

 

Які документи потрібно подавати? (неповний перелік)

  • Заява про державну реєстрацію народження дитини
  • Документ виданий установою охорони здоров'я, що підтверджує факт народження дитини
  • Документи складені на іноземній мові разом з перекладами (якщо батьки іноземці)
  • Свідоцтво про шлюб
  • Паспорти батьків (або одного з них)
  • Рішення суду про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території

Під час реєстрації дитині буде присвоєно ім'я, прізвище та по-батькові і в результаті отримання послуги дитина отримає свідоцтво про народження. Свідоцтво про народження і є тим самим свідоцтвом про державну реєстрацію акта цивільного стану. З моменту реєстрації цього акту, безсумнівно, найважливішого в житті людини, особа стає суб'єктом цивільних прав та зобов'язань, тобто може користуватися правами громадянина України і зобов'язана нести зобов'язання відповідно до законодавства. Це зазначено в статті 2 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану".

Зустрічаються випадки, коли дитина народжена на території іншої держави, але не зареєстрована там в офіційному порядку відповідними органами або дипломатичними представництвами або консульською установою України. У цьому випадку підставою для реєстрації такої дитини в Україні буде медичний документ іншої держави, що підтверджує факт народження дитини, належним чином легалізований для використання на території держави Україна.

 

Якщо державні органи Вам відмовили в наданні послуги, Ви можете оскаржити це рішення, як в судовому порядку через адміністративний суд (у Вас є 6 місяців з моменту отримання відмови), так і у позасудовому порядку шляхом скарги до Міністерства юстиції України. Останній варіант більш ефективний, так як термін розгляду скарги 1 місяць, тоді як в суді 2 місяці, але при цьому, для подачі скарги є 1 місяць з моменту отримання відмови.

 Фахівці нашої компанії можуть допомогти Вам отримати свідоцтво про народження дитини у встановлені законом строки без зайвої бюрократії та нервів.

Якщо у Вас виникли труднощі з отриманням свідоцтва про народження дитини звертайтесь в юридичну компанію «Приходько та партнери» - наші юристи допоможуть вирішити Ваше питання! Заповніть форму на нашому сайті і наш адвокат з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація