Фото: РАПОРТ ПРО УТОЧНЕННЯ НАКАЗУ

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

РАПОРТ ПРО УТОЧНЕННЯ НАКАЗУ

Час прочитання: 3 хв.

Будь-які питання, що стосуються військової служби сьогодні є як ніколи актуальними. Адже щодня військовослужбовці та члени їх сімей зіштовхуються з новими викликами, які для них є новими та незрозумілими. Якщо у мирному житті на питання, яке потребує відповіді або роз'яснення ми подаємо звернення або заяву, то для військових основним документом, який дає відповіді на потрібні запитання є рапорт.

Рапорт - це своєрідне звернення до керівництва частини з тих чи інших хвилюючих питань. Одним із різновидів рапортів є рапорт про уточнення наказу.

Вже з самої назви зрозуміло, що у ньому буде йтися про уточнення раніше виданого наказу керівництвом військової частини або іншим органом, що уповноважений видавати накази.

Коли потрібно подавати рапорт про уточнення наказу?

Зазвичай, рапорт про уточнення наказу подається у випадку, якщо виданий наказ є таким, що явно порушує права військовослужбовця, або його виконання є неможливим з певних об'єктивних причин. Для того, щоб не відмовлятися від виконання явно незаконного наказу (за що передбачена кримінальна відповідальність) можна подати рапорт про уточнення наказу.

Зміст рапорту про уточнення наказу

У рапорті про уточнення наказу варто обов'язково вказати про те, що Ви не відмовляєтеся виконувати наказ, але просите його детально роз'яснити та уточнити певні моменти. Важливо, щоб рапорт про уточнення наказу був максимально деталізований з посиланням на всі обставини справи. Варто також зазначити дату та номер наказу, який потрібно роз'яснити та коротко його зміст.

Чому важливо подавати рапорт про уточнення наказу?

Рапорт про уточнення наказу - це свідчення того, що військовослужбовець не відмовляється від виконання наказу командира, особливо, якщо це наказ про виконання певного бойового завдання. Навіть, якщо пізніше дана ситуація буде предметом розгляду компетентними органами (ДБР, прокуратурою та іншими), то рапорт про уточнення наказу буде своєрідним підтвердженням того, що від виконання наказу ніхто не відмовлявся.

Важливо! Для того, щоб уникнути непорозумінь з військовим командуванням, а також ситуацій, що рапорт про уточнення наказу “зникає” варто писати такий рапорт в двох екземплярах. Один податься командиру, а інший з відміткою про отримання залишається у військовослужбовця.

Рекомендації

Якщо виникають спірні моменту або ситуації під час проходження військової служби не варто нехтувати допомогою спеціалістів з військового права. Адже саме військові адвокати можуть помітити найменші порушення прав та допомогти їх захистити. І навіть у період війни ніхто не може бути змушений виконувати незаконні накази та інші розпорядження. А військовослужбовці повинні пам'ятати, що при необхідності вони можуть розраховувати на фахову правову допомогу.

Також Вас можуть зацікавити наші статті:

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація