Рапорт на звільнення за станом здоров’я

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в РТЦК та СП (військкоматі)

Зв'язатися зараз

Рапорт на звільнення за станом здоров’я

Час прочитання: 3 хв.

Існує думка, що потрапити на військову службу легше ніж звільнитися з неї. В цьому твердженні є частинка правди, оскільки отримати наказ про звільнення з військової служби, навіть за станом здоров’я є досить непросто. Зрозуміло, що військовослужбовець, як і будь-яка інша людина може хворіти. Але не всі хвороби передбачають можливість звільнення зі служби.

Перелік захворювань, які дають підстави на звільнення від військової служби за станом здоров’я передбачено у Наказі Міністерства оборони України «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» 14.08.2008 № 402.

Рапорт на звільнення за станом здоров'я - team informationПорядок звільнення з військової служби за станом здоров’я

Проходження ВЛК. Єдиним органом, який правомочний встановити факт можливості нести військову службу є військово-лікарська комісія. Саме її висновок є ключовим документом, який додається до рапорту на звільнення. Навіть, якщо військовослужбовець перебуває на лікуванні після отримання поранення або виявлення іншого захворювання без висновку ВЛК така особа не може бути звільнена зі служби за станом здоров’я. Якщо під час несення служби стан здоров’я погіршився, то військовослужбовець повинен написати рапорт про направлення його на лікування та повторне проходження ВЛК. В рапорті потрібно вказати, які саме скарги на здоров’я є у військовослужбовця.

Рапорт на звільнення за станом здоров'я - edit pageРапорт на звільнення

За наявності висновку ВЛК про неможливість продовжувати службу через стан здоров’я, військовослужбовець повинен звернутися з рапортом на звільнення від служби до свого командира. Варто зауважити, що рапорт повинен бути складено правильно та обґрунтовано. В рапорті повинно бути детально описано стан здоров’я, який не дає можливості продовжувати військову службу. Обов’язково до рапорту в якості додатку має додаватися висновок ВЛК.

Рекомендується подавати рапорт в двох примірниках. Один віддається командиру, а інший залишається у військовослужбовця з відміткою про його отримання. Це дасть можливість контролювати стан розгляду такого рапорту.

Після отримання рапорту з усіма необхідними документами командир зобов’язаний його розглянути та прийняти рішення, яке оформляється у формі наказу.

 

Рапорт на звільнення за станом здоров'я

Рапорт на звільнення за станом здоров'я - employee portfolioНаказ про звільнення зі служби

Це ключовий документ, який дозволяє військовослужбовцю припинити несення служби. Наказ видається на основі рапорта військовослужбовця та висновку ВЛК.

 

На практиці виникають випадки, що у зв’язку з неправильною подачею рапорту, військовослужбовцю може бути відмовлено у звільненні від військової служби за станом здоров’я. В таких випадках рекомендується не нехтувати допомогою фахівців, які знаються на військовому праві. Це допоможе військовослужбовцю реалізувати своє право на звільнення з військової служби за станом здоров’я в максимально стислі строки. Адже знання своїх прав – це запорука їх дотримання.

Заповніть форму нижче, щоб розрахувати вартість допомоги юриста та написання рапорту на звільнення за станом здоров’я і наш юрист з Вами зв’яжеться.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація