Рапорт на звільнення за сімейними обставинами

"Закони марно існують для тих, хто не має мужності і засобів захищати їх".

Шипко Ілля Анатолійович
E-mail
shypko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-46

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення та звільнення.

Зв'язатися зараз

Рапорт на звільнення за сімейними обставинами

Час прочитання: 3 хв.

Військова служба, особливо у період війни, є важливим конституційним обов’язком громадянина. Але виникають ситуації, що через певні об’єктивні сімейні обставини військовослужбовець не може продовжувати службу в армії. І тоді постає питання як правильно звільнитися з військової служби. Адже далеко не завжди таку інформацію можна отримати від командирів або інших службових осіб і тоді доводиться самому шукати порядок звільнення з військової служби за сімейними обставинами.

Рапорт на звільнення за сімейними обставинами - edit pageРапорт на звільнення за сімейними обставинами: підстави

Підставою для звільнення з військової служби є рапорт військовослужбовця з зазначенням підстав звільнення. В рапорті повинно бути детально описати ту сімейну обставину, яка дає право на звільнення з військової служби. На підтвердження вказаних обставини повинні бути надані підтверджуючі документи, такі документи повинні бути належним чином завірені. Тобто, якщо це копії документів, то вони мають бути нотаріально завіреними.

 

Рапорт на звільнення за сімейними обставинами - team informationЯкі сімейні обставини дають право на звільнення?

  • Інвалідність дружини або інвалідність I та II групи батьків військовослужбовця або його дружини.
  • Перебування на утриманні трьох неповнолітніх дітей. При цьому не важливо чи ці діти від одного чи від різних шлюбів.
  • Якщо діти від різних шлюбів та батько сплачує на них аліменти, то додатково потрібно брати про це довідку з виконавчої служби про сплату аліментів.
  • Якщо чоловік або дружина також перебуває на військовій службі, а в них на утриманні є неповнолітня дитина.

Рапорт на звільнення за сімейними обставинами

Рапорт на звільнення за сімейними обставинами - exam test 1Порядок подачі рапорту

Рапорт на звільнення з військової служби за сімейними обставинами подається особисто військовослужбовцем командиру частини разом з підтверджуючими документами для такого звільнення. Якщо військовослужбовець не може особисто подати такий рапорт через певні обставини (участь у бойових діях), то його родичі можуть звернутися до центру комплектування та соціальної підтримки з документами, що підтверджують сімейні обставини, які дають право на звільнення з зверненням щодо звільнення їх родича у запас.

Труднощі військовослужбовців ЗСУ при подачі рапорту на звільнення за сімейними обставинами

На практиці, військовослужбовці можуть зіштовхнутися з тим, що командири частин часто ігнорують такі рапорти, не розглядають їх або вони й зовсім губляться. Для цього рекомендується за можливості подавати такий рапорт в двох примірниках, один подавати командиру, а інших з підписом про реєстрацію такого рапорту зберігати в себе.

Рекомендації

Навіть за наявності всіх підтверджуючих документів немає гарантії, що все пройде гладко та військовослужбовця швидко звільнити з військової служби. Тому в таких випадках не варто ігнорувати допомогу фахівців в галузі права. Адже звернення до юриста чи адвоката – це запорука дотримання прав громадян у будь-якій ситуації. Щоб дізнатись вартість послуг та консультації юриста по рапорту на звільнення за сімейними обставинами – заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація