Рапорт на відпустку за сімейними обставинами

"Закони марно існують для тих, хто не має мужності і засобів захищати їх".

Шипко Ілля Анатолійович
E-mail
shypko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-46

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення та звільнення.

Зв'язатися зараз

Рапорт на відпустку за сімейними обставинами

Час прочитання: 2 хв.

Очевидно, що кожен військовослужбовець має право на відпустку, враховуючи психологічний стан та умови в яких вони захищають нашу Батьківщину. Варто розуміти, що з прийняттям закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань, пов’язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану» умови отримання відпустки військовими дещо змінились та розширились. Тепер відповідно до вищезазначеного закону, військовослужбовці мають право отримати 30 діб відпустки на рік. Проте не за один раз, а частково, не більше ніж 15 днів за один раз.

Проте навіть, якщо військовослужбовець використав 30 днів відпустки, в нього зберігається право на відпустку «за сімейними обставинами» не більше ніж на 10 днів. З таким типом відпустки треба розібратись більш детально.

Перш за все, треба розуміти, що термін 10 днів займає виключно сама відпустка. Тобто дні які займають дорогу від частини додому і назад не враховуються в ці 10 діб. Проте очевидно, що строки маршруту додому і до частини мають бути розумними і не можуть перевищувати близько 2-3 днів.

Також варто розуміти, що підпадає під «сімейні обставини» за яких можна отримати відпустку.

 

Зазвичай до таких підстав відносять :

  • одруження військовослужбовця,
  • смерть чи тяжкі захворювання батьків і дружини,
  • смерть інших близьких осіб до військовослужбовця,
  • в деяких випадках народження дитини та в інших випадках коли дійсно присутність військовослужбовця вдома є необхідною.

Рапорт на відпустку за сімейними обставинами - urb 4421 scaled e1683725263498

Для того, щоб отримати відпустку за сімейними обставинами слід вчинити ряд дій. Перш за все, військовий має скласти рапорт на відпустку, в якому чітко прописує підстави для отримання відпустки за сімейними обставинами та надає той чи інший пакет документів, який підтвердить конкретні підстави.

Зазвичай до таких документів належать:

  • свідоцтво про смерть близької особи,
  • документи які посвідчують родинні зв‘язки з такою особою,
  • лікарські заключення та висновки про стан здоров‘я близьких осіб, тощо.

Копії таких документів, бажано, щоб були нотаріально завіреними. Після цього військовослужбовець має подати цей рапорт з копіями документів безпосередньому командиру чи діловоду у двух екземплярах.

 

Обидва екземпляри мають зареєструвати, та одну залишити на розгляд, а іншу віддати військовослужбовцю. Щоб у випадку непередбачуваних обставин та безпідставних відмов, військовий міг надати підтвердження того, що дійсно подавав такий рапорт. Після розгляду рапорту, мають надати відповідь стосовно того чи приймають його і надають відпустку чи ні. У разі відмови, від частини де проходить службу військовий має бути офіційна друкована відмова з поясненням чому саме відмовлено.

Отже, якщо необхідно отримати відпустку за сімейних обставин та правильно скласти рапорт, звертайтесь до нашої юридичної компанії і наші фахівці вам нададуть кваліфіковану допомогу в цих питаннях.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація