Рапорт на переведення в інший підрозділ ЗСУ

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Рапорт на переведення в інший підрозділ ЗСУ

Час прочитання: 3 хв.

Коли йдеться про переведення військовослужбовця, часто мають на увазі передусім іншу частину. Однак буває немало ситуацій та випадків, коли є потреба змінити не частину, а конкретний підрозділ. Наприклад, це може бути переведення у підрозділ за місцем реєстрації, якщо за станом здоров’я людина не може брати участь в активних бойових діях. А буває так, що військовослужбовець навпаки хоче служити в тому місці, де відбуваються бойові дії, аби разом з побратимами мати змогу звільняти українську землю від загарбника чи брати участь в обороні. Якою б не була мотивація, варто розуміти, що законодавчий механізм переведення бійця в інший підрозділ існує.

Які нормативно-правові акти це регулюють?

Щодо регулювання питань переведення військовослужбовців, то тут актуальним є Положення про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ. Цей документ був затверджений відповідним президентським указом від 10.12.2008 № 1115/2008.

 

Отож, у згаданому Положенні згадується про те, що питання переведення військовослужбовців належить до номенклатури різних посадових осіб. Коли йдеться про переведення в інший підрозділ тієї самої військової частини, то тут потрібен наказ посадової особи, у підпорядкуванні якої знаходиться відповідне з’єднання.

Це стосується усіх посад, крім тих, котрі належать до повноважень вищих посадових осіб. Приміром, офіцери та випускники відповідних навчальних закладів протягом року не можуть бути переміщеними по службі, окрім конкретних вичерпних випадків, передбачених пунктом 111 згаданого Порядку. Це може бути службова необхідність, пов’язана з комплектуванням Збройних Сил України. Зазвичай йдеться про Сили негайного реагування ЗСУ.

Також у згаданому випадку йти мова про призначення на нижчу посаду, якщо до військовослужбовця було застосоване дисциплінарне стягнення. Нерідко це стосується ситуацій, коли потрібне доукомплектування посад в особливий період. Це лиш деякі приклади, насправді їх є значно більше, а фахівці юридичної компанії Приходько та партнери» готові дати своїм клієнтам вичерпні відповіді з цього приводу та зорієнтувати в усіх тих нормах, котрі є актуальними для регулювання конкретної ситуації.

Коли можна перевестися до іншого підрозділу?

Таке переведення можливе з наступних підстав:

  • проведення відповідних організаційних заходів;
  • наявність сімейних обставин;
  • стан здоров’я (для цього потрібен висновок ВЛК);
  • неможливість проходження військовим служби у тому місці, куди його намагаються перемістити, відповідно до висновку ВЛК;
  • потреба здійснювати догляд за непрацездатними батьками чи дружиною (цей факт обов’язково підтвердити документами).

Ми допоможемо вам перевестися в інший підрозділ за наявності таких підстав.

 

Як відбувається переведення до іншої частини/підрозділу?

Щоб переведення відбулося, необхідно:

  • мати відповідне "відношення" від командира підрозділу, куди ви переводитеся;
  • грамотно скласти рапорт про переведення в інший підрозділ;
  • надати документи, які підтверджують наявність однієї з підстав, зазначених у рапорті.

Команда адвокатського бюро «Приходько та Партнери» має великий досвід у справах, що стосуються віськового права, тому можемо забезпечити вам якісний юридичний супровід при переведенні в інший підрозділ. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація