Фото: Рапорт на МСЕК

"Silentium videtur confessio - мовчання рівнозначне зізнанню."

Скумадчук Діана Романівна
E-mail
skumadchuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-61

Юрист практики військового права. Спеціалізується на звільненні з військової служби, отриманню відстрочки від мобілізації, оскарженні ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення, оформлення УБД та ін.

Зв'язатися зараз

Рапорт на МСЕК

Час прочитання: 2 хв.

На жаль, під час ведення бойових дій, велика кількість військовослужбовців зазнає травм та поранень, які призводять до інвалідності, втрати працездатності, тощо. Щоб підтвердити такі факти після поранення, та встановити їх ступінь тяжкості, військовому необхідно звернутись після проходження лікування до МСЕК.

МСЕК – це медико-соціальна експертна комісія, заклад у системі охорони здоров’я. який назначає та здійснює медико-соціальну експертизу для осіб, які звертаються для встановлення відсотку втраченої працездатності, наявності та групи інвалідності, необхідності протезування, тощо.

Отже, необхідність у проходженні МСЕК у військових може виникати у разі лікування після поранення є втрата працездатності і потрібно встановити її точний відсоток для отримання компенсації у формі одноразової грошової допомоги чи встановити групу інвалідності, якщо є підстави на її набуття. Тому військовослужбовець після лікування має повернутись у свою військову частину і скласти рапорт на проходження МСЕК. Після цього разом з цим рапортом та копією необхідних документів звернутись до безпосереднього командира. У разі, якщо за певних обставин, військовослужбовець перебуває не у військовій частині, то слід звертатись до ТЦК та СП, вони мають видати направлення на проходження медико соціальної експертної комісії.

Варто зазначити, що для проходження МСЕК треба мати при собі перелік необхідних документів.

А саме :

  • направлення на проходження МСЕК,
  • паспорт військовослужбовця,
  • копія ІПН,
  • довідка ВЛК про поранення чи травму,
  • медична документація по пораненням/травмам/захворюванням,
  • довідка про проходження військової служби.

Отже, якщо є необхідність діючому військовослужбовцю пройти медико-соціальну експертну комісію, то слід скласти рапорт на МСЕК і звернутись до безпосереднього командира чи ТЦК та СП та отримати направлення на проходження МСЕК, зібрати пакет необхідних документів та йти на комісію.

 

Варто додати, що проходження комісії МСЕК військовослужбовцем після проходження лікування, допоможе встановити відсоток втрати працездатності. Відповідно після цього військові можуть претендувати на виплати одноразової грошової допомоги, в залежності від ступеня втрати працездатності.

З правильним та обгрунтованим складенням рапорту на МСЕК зможуть допомогти профільні юристи нашої компанії.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
skumadchuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-61

Юрист практики військового права. Спеціалізується на звільненні з військової служби, отриманню відстрочки від мобілізації, оскарженні ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення, оформлення УБД та ін.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація