Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!

Приходько Андрій Анатолійович
E-mail
advokat@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-00 +38 (098) 007-44-00

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійних експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

РАДА АДВОКАТІВ РОЗ’ЯСНИЛА, ЯК ВІДЧУЖУВАТИ ЧАСТКУ В АО

Рада адвокатів роз’яснила процедуру відчуження частки в статутному капіталі адвокатського об’єднання.
Відповідне рішення № 170 було прийнято 13 грудня 2019 року.
Статтею 15 Закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” визначено, що адвокатське об’єднання є юридичною особою, створеною шляхом об’єднання двох або більше адвокатів (учасників), і діє на підставі статуту. Державна реєстрація адвокатського об’єднання здійснюється в порядку, встановленому Законом “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”.

Про створення, реорганізацію або ліквідацію адвокатського об’єднання, зміну складу його учасників адвокатське об’єднання протягом 3 днів з дня внесення відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців письмово повідомляє відповідну раду адвокатів регіону. Адвокатська діяльність в Україні є незалежною професійною діяльністю адвоката щодо здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.
Порядок утворення, діяльності, реорганізації та ліквідації адвокатських об’єднань, структура, функції, порядок витрачання коштів, права та обов’язки керівних органів, порядок їх обрання та інші питання, що належать до їх діяльності, регулюються статутом відповідного об’єднання.
Якщо у адвокатського об’єднання немає статутного капіталу і воно – некорпоратизоване, то порядок виходу учасника повинен бути прописаний у статуті відповідного адвокатського об’єднання.
Якщо у адвокатського об’єднання є статутний капітал, який поділений на частки між учасниками, то відчуження відбувається так, як прописано в статуті відповідного адвокатського об’єднання, та згідно з цивільним законодавством.
Документи, необхідні для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, в тому числі щодо відчуження частки в статутному капіталі, зазначені в абз. 1 ч. 4 ст. 17 Закону “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація