"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"
Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.
ПРИЗНАЧЕННЯ АЛІМЕНТІВ НА ДИТИНУ
В Україні державою гарантується право дітей на рівень життя, достатній для їхнього повноцінного та всебічного розвитку. Обов’язок утримувати дитину виникає в обох батьків на рівних умовах незалежно від розірвання ними шлюбу та проживання одного з батьків окремо від дитини.
У зв’язку з цим, в передбачених законом випадках на одного з батьків може бути покладено обов’язок сплачувати аліменти - кошти на утримання дитини.
У цій статті ми з’ясуємо: які існують способи призначення аліментів та як визначається їхній розмір.
Аліменти може бути призначено:
- За ініціативою платника або одержувача - у такому випадку один з батьків може подати заяву за місцем отримання доходів про відрахування аліментів на дитину;
- Унаслідок укладення батьками письмового договору, який має бути посвідчений нотаріусом;
- На підставі рішення суду - якщо особами не досягнуто згоди в даному питанні.
Як встановлюється розмір аліментів?
Якщо батькам вдалося дійти згоди - сума та порядок сплати можуть бути визначені повністю на їхній розсуд, зокрема, у договорі.
У разі стягнення аліментів за допомогою суду передбачено два способи:
- Спрощений - у такому випадку суд видає наказ, який підлягає виконанню і не передбачає видачі на нього виконавчого листа. У наказному провадженні можливо визначити такі розміри аліментів:
- на одну дитину - 1/4, на двох дітей - 1/3, на трьох та більше - 1/2 доходу платника, але не більше десяти прожиткових мінімумів дитини;
- у твердій грошовій сумі - 50 відсотків прожиткового мінімуму дитини.
- Звернення до суду з позовом - якщо бажаний розмір аліментів є більшим, ніж вищевказані мінімальні розміри, а також у випадку, коли потрібно залучити інших заінтересованих осіб. У такому разі суд враховує обставини, які мають істотне значення (здоров’я та матеріальне становище дитини, платника, наявність в останнього інших дітей, майна та майнових прав тощо). Для виконання судового рішення видається виконавчий лист, який потрібно надіслати за місцем роботи платника або написати заяву до виконавчої служби, додавши до неї оригінал виконавчого листа.
Для того, щоб отримати судовий наказ або рішення, одному з батьків потрібно: зібрати необхідні документи та подати заяву про видачу судового наказу або позовну заяву до місцевого загального суду за місцем реєстрації платника аліментів (можлива також альтернативна підсудність). Судовий збір за розгляд даної справи сплачувати не потрібно.
Допомога юриста по сімейних справах
Під час процедури призначення аліментів на дитину, особливо в судовому порядку, може з’явитись безліч запитань. Саме юрист по сімейних справах допоможе зрозуміти, на що варто звернути увагу при написанні заяви, які документи мають бути додані, проконсультувати з інших актуальних питань, надати повний юридичний супровід, а кваліфікований адвокат у галузі сімейного права захистить Ваші інтереси в суді.
Важливо! Аліменти вважаються власністю дитини, а той з батьків, хто їх отримує, може витрачати кошти виключно в інтересах дитини.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня