Приватизація водних об’єктів в Україні

"Нам не важливо, на чиєму боці влада, а важливо, на чиєму боці закон."

Перепельченко Анатолій Олександрович
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

Приватизація водних об’єктів в Україні

Час прочитання: 2 хв.

Майже всі громадяни України знають про свої права у сфері земельних відносин. А саме це стосується безоплатної приватизації земельних ділянок різного виду цільового призначення. Але багато хто задається питанням чи можна приватизувати водні об'єкти. Задавши це питання більшість отримує відповідь про те, що приватизувати водні об'єкти не можна нівякому випадку, а лише взяти їх в оренду або користування. Але чи так це насправді? Щоб знайти відповідь на це питання достатньо звернути увагу на ч. 1 ст. 59 Земельного кодексу України. У вказаній статті йдеться про те, що водні об'єкти можуть перебувати у державній, комунальній та приватній власності.

Тобто, якщо земельне законодавство визначає приватну форму власності для водних об'єктів, то це означає, що має бути прописана процедура приватизації.

Але ні Земельний кодекс України, а ні Водний кодекс України детально не розтлумачує як приватизувати такі об'єкти водного фонду.

Як приватизувати водні об'єкти?

Друга частина статті 59 ЗКУ вказує на те, що за рішенням органу виконавчої влади або місцевого самоврядування (в залежності від розташування водного об'єкту) громадянин може безоплатно отримати у приватну власність замкнену природну водойму площею до 3 га. Вказана стаття фактично є єдиною нормою, яка дозволяє приватизувати водний об'єкт.

Тобто, відповідно до даної норми  є обмеження щодо площі водного об'єкта, який може бути приватизовано та до того, що приватизовано може бути лише замкнена водойма. Звідси випливає, що приватизувати до прикладу річку або озеро не можна. Зазвичай, замкнена водойма це природна або штучно створена водойма, яка не має гідравлічного зв'язку з іншими поверхневими водними об'єктами.

Порядок приватизації водних об'єктів в Україні

Порядок приватизації водних об'єктів особливо не відрізняється від інших видів земельних ділянок. Для приватизації потрібне рішення органу виконавчої влади або місцевого самоврядування та виготовлена технічна документація.

Який орган приймає рішення про приватизацію водного об'єкту?

Якщо замкнена водойма знаходиться на земельній ділянці в межах населеного пункту, то потрібно звертатися до ОМС (сільських, селешних, міських рад), якщо поза межами населеного пункту - до місцевих державних адміністрацій за місцем розташування водного об'єкта.

Труднощі в приватизації

Як і в будь-якій іншій справі можуть виникнути труднощі з отриманням рішення відповідного органу щодо приватизації водного об'єкту. Не у всіх випадках таке рішення є обґрунтованим, тому в таких ситуаціях потрібно фахово аналізувати та за необхідності оскаржувати прийняте рішення.

Отже, підводячи підсумок у вищенаведено варто зауважити, що приватизувати водні об'єкти можливо. Звичайно є деякі перешкоди та обмеження, але завдяки знанню своїх прав можна втілити задумане і як наслідок отримати у власність водний об'єкт. А якщо виникають труднощі, то кваліфікований фіахівець завжди допоможе їх подолати.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація