"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."
Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.
Приватизація квартири (житла) за ордером в Україні
Ви плануєте отримати у приватну власність квартиру чи інше житло, яке належить до державного житлового фонду? Приватизація квартири за ордером в Україні – один із напрямків діяльності юристів PRIKHODKO & PARTNERS.
Для чого потрібна приватизація житла?
За бажанням Ви можете приватизувати кімнати у гуртожитках, квартири у багатоквартирних будинках та ін. Для чого необхідна приватизація? Тільки приватизоване житло Ви зможете подарувати, продати, віддати під заставу, передати у спадок, здавати в оренду та ін. Відповідно до чинного українського законодавства приватизація житла здійснюється на основі ордера. Тільки в приватизованому житлі Ви зможете зробити перепланування або реконструкцію. Учасниками процедури приватизації являються: наймач квартири і всі, хто був прописаний в житло разом з ним.
Для здійснення приватизації треба обов’язково отримати ордер. Ордер на квартиру – документ, який дозволяє отримати у власність квартиру чи інше житло державного фонду. Відповідно до правил Постанови №470-84-п ордер можна отримати тільки на вільну квартиру чи будинок.
Важливо: приватизувати квартиру можна і без ордера. Головне – в наявності мають бути документи, які підтверджують наявність права користування житлом (прописка в паспорті, прописка різних форм, довідка про склад сім’ї та ін.).
Які об’єкти не можна приватизувати?
Приватизувати неможливо:
- Аварійні об’єкти, включаючи об’єкти, що знаходяться в зоні відчуження.
- Кімнати гуртожитків у заповідниках, ботанічних садах, військових містечках.
- Самовільно переобладнані та переплановані житлові приміщення.
- Квартири-музеї.
Які документи потрібні для приватизації квартири (житла)?
Для приватизації квартири знадобляться наступні документи:
- Заява на приватизацію квартири.
- Технічний паспорт дійсної інвентаризації квартири.
- Ордер на житло.
- Копії документів усіх осіб, прописаних у квартирі.
- Документи, які підтверджують право на пільги (при наявності).
Свідоцтво про право власності Ви зможете отримати протягом 30 днів з моменту подання необхідних документів. Також певний час знадобиться на збір документів. Суттєво прискорити цей процес допоможуть юристи PRIKHODKO & PARTNERS.
Таким чином, якщо Ви проживаєте у державному житлі та не встигли приватизувати його, треба з’ясувати, чи можна його приватизувати і який пакет документів знадобиться для цього. В результаті Ви станете власником Свідоцтва права власності. Цей документ дозволяє не тільки проживати у власній квартирі, а повністю розпоряджатися нею (дарувати, продавати, залишати у спадок).
Під час приватизації враховуються такі фактори, як санітарна площа житла, кількість осіб, прописаних в ній та ін. В будь-якому випадку, звільнити Вас від бюрократичної тяганини зможуть юристи PRIKHODKO & PARTNERS.
У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг юриста з приватизації квартири за ордером в Україні заповніть форму нижче.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.
Кейси по темі статті:
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня