Приватизація будинку –  ціна приватизації будинку та землі

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Приватизація будинку – ціна приватизації будинку та землі

Час прочитання: 3 хв.

Відповідно до чинного українського законодавства розпоряджатися об’єктами нерухомості на власний розсуд можна тільки за умови правильного оформлення всіх необхідних документів. Якщо цього не зробити, тобто, не приватизувати будинок, неможливо буде його передати в оренду, продати, залишити у спадок та ін. Якщо Ваш об’єкт нерухомості не приватизований, краще це зробити якнайшвидше. В цьому Вам зможуть допомогти юристи Приходько та Партнери.

Приватизація: що потрібно враховувати?

Найчастіше під приватизацією об’єкта нерухомості розуміється оформлення права власності на будинок та землю. Це перехід різного типу майна у власність фізичних осіб. Найчастіше процедура приватизації проводиться для будинку чи квартири. Під приватизацією приватного будинку розуміється  узаконення самобуду, тобто, самовільно побудованого будинку.

Які об’єкти нерухомості не підлягають приватизації?

Приватизувати можна далеко не всі види нерухомості. Так, наприклад, відмовити в приватизації можуть громадянам у випадках, якщо вони проживають в аварійному житлі. Отримають відмову також заявники, які в майбутньому планують змінити статус об’єкта нерухомості. Мова йде, наприклад, про житло, розташоване на території біосферних заповідників, музеїв чи історико-культурних заповідників. Окрім цього, не вдасться приватизувати будинок в разі виявлення наступних невідповідностей:

  • В процесі зведення будинку були виявленні порушення будівельних норм, які діють на території України.

Єдине виключення – це порушення можна виправити.

  • Будинок було зведено на земельній ділянці з обмеженнями, заборонами або арештами.

Також мова йде про випадки, коди сам будинок – об’єкт судового розгляду.

  • Право власності на земельну ділянку не було відновлено після смерті власника.

При цьому спадкоємці не вступили в права власності та не відмовилися від своєї частки.

  • Наявність у особи нерухомості, площа якої вище санітарних норм.

Також можна отримати відмову в приватизації землі  при наявності земельних ділянок з різним цільовим призначенням.

Особливості процедури приватизації будинку

Законодавством України визначено, що приватизації підлягають будинки та земельні ділянки, які являються комунальною або державною власністю. При цьому приватизація земельної ділянки в більшості випадків здійснюється одночасно з приватизацією об’єкта нерухомості. В результаті будинок та земля отримують унікальний кадастровий номер.

Для приватизації землі знадобиться наступний пакет документів:

  1. Документи на нерухомість, які встановлюють право власності.
  2. Ескізи із вказівками на точне місцезнаходження наділу.
  3. Дозвіл на розробку проєкту землевідведення.
  4. Технічна документація – дозвіл на встановлення межі земельної ділянки.

Початком процедури приватизації являється подача заяви встановленого зразка. Тривалість процедури приватизації для фізичних осіб становить близько 10-12 місяців. Все залежить від того, на якій підставі заявник здійснює користування землею.

Самостійно приватизувати будинок достатньо складно. Краще довірити цю справу справжнім професіоналам. Юристи Приходько та Партнери допоможуть Вам приватизувати будинок та землю максимально оперативно та якісно з врахуванням всіх нюансів чинного українського законодавства. Вам не потрібно буде витрачати час на тривалу бюрократичну тяганину.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг юриста з приватизації будинку та землі заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація