Приватний виконавець заблокував рахунок – що робити?

«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Приватний виконавець заблокував рахунок – що робити?

Час прочитання: 3 хв.

Хто такий приватний виконавець?

У 2016 році було прийнято закони України в яких закріплено положення щодо виконавчого провадження та органів, які здійснюють примусове виконання рішень. Це ввело так званий новий інститут приватного виконавця, спрямований на полегшення навантаження на державні виконавчі органи та швидше та ефективніше виконання судових рішень.

Приватні виконавці відрізняються від державних службовців і діють незалежно від державних органів, а їх діяльність регулюється відповідним законодавством.

Також такий виконавець може розпочати виконавче провадження, якщо боржник або його майно знаходяться в межах виконавчого округу – територія в межах якої знаходиться офіс такого виконавця. Лише після цього він може діяти по всій Україні. Така дія відображається в пошуках та стягнення майна та доходів боржника.

На якій підставі може діяти виконавець?

Приватний виконавець діє на підставі виконавчих документів, таких як виконавчі листи, накази суду, постанови, а також інші вироки та рішення, написані нотаріусами або комісіями по трудовим спорам.

Для того аби розпочати виконавче провадження, стягувач подає заяву та додає оригінал виконавчого документу.

Приватний виконавець заблокував рахунок - що робити? - urb 4423 1

Тому дії щодо розблокування рахунків не відрізняються від подання державним або приватним виконавцем.

Сучасне законодавство України створює ситуацію, коли іноді фіз. особа, яка має борги, може навіть не знати про те, що щодо неї було розпочато виконавче провадження. Це може призвести до неприємних сюрпризів, від державних або приватних виконавців, коли, наприклад, гроші на її банківському рахунку раптово стають недоступними через блокування.

Що ж робити коли приватний виконавець заблокував рахунок?

У випадку коли рахунки все ж таки заблоковано, в першу чергу потрібно з’ясувати причини такого блокування, а саме за чим у вас є заборгованість. Процедура погашення боргів, або ж розв’язання такої проблеми, може займати суттєвий час. У такому випадку особа, аби не залишитись взагалі без коштів, має виділити рахунок для видаткових операцій, що не можуть перевищувати розміру мінімальної зарплатні в 2-х кратному розмірі на поточний рік. Для того, аби мати змогу використати ці кошти, необхідно звернутись до органу, що наклав арешт, із заявою, в якій необхідно вказати визначений рахунок, з уточненням банку, для здійснення видаткових операцій.

Ця інформація може бути представлена у паперовій або електронній формі відповідно до вимог, встановлених законодавством. Фіз. особа-боржник несе особисту відповідальність за правильність вказаної інформації.

Приватний виконавець заблокував рахунок - що робити? - teamwork process business people discussing charts graphs showing results their successful cooperation 1

Виконавець до якого надійшла така заява, має в термін (два робочих дні), прийняти рішення щодо того, аби визнати поточний рахунок фізичної особи-боржника у банку. У випадку позитивного рішення, це має статися на наступний робочий день після винесення постанови, не пізніше.

Виконавець повинен сповістити банк про це і одночасно перевірити, чи є інші виконавчі провадження проти цієї фіз. особи-боржника. Якщо все-таки, такі провадження існують, то виконавець має надіслати відповідну постанову до компетентних органів. У такому разі, рахунок, що вказаний у відповідній постанові вважається призначеним для проведення видаткових операцій.

Надалі, потрібно усунути всі перешкоди, що заважають розблокувати рахунки, та в майбутньому слідкувати за тим, аби не отримати таку несподіванку знову.

Для того аби ви були впевнені, що всі необхідні документи сформовано, а також процес розблокування рахунків буде успішним, юридична компанія «Приходько та партнери» завжди рада допомогти вам. Досвідченні юристи допоможуть вам розібратись у всіх нюансах, та владнають вашу проблему.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація