Фото: Припинення нарахування відсотків по кредиту військовослужбовцям

«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Припинення нарахування відсотків по кредиту військовослужбовцям

Час прочитання: 2 хв.

Сьогодні, коли Україна відстоює свою незалежність та територіальну цілісність, особливого значення набуває питання належного захисту прав і свобод тих, хто ризикує життям на передовій. Завдяки героїзму військовослужбовців Збройних Сил України ми можемо й надалі жити у вільній, демократичній та суверенній державі.

Одним із нагальних питань, що потребує свого вирішення, є питання кредитних зобов'язань військовослужбовців під час дії воєнного стану. 

Випадки звільнення військових від сплати відсотків за кредитами

Згідно з чинним законодавством, військовослужбовці звільняються від сплати штрафів, пені та відсотків за користування кредитами у двох ключових випадках.

По-перше, такі пільги поширюються на військових, призваних на службу під час мобілізації чи в особливий період. Вони не мають сплачувати штрафи та відсотки за невиконання кредитних та інших зобов'язань перед юридичними й фізичними особами на весь час призову.

Приходько та партнери

По-друге, звільнення від цих платежів також стосується військовослужбовців, які безпосередньо брали або беруть участь у заходах із забезпечення нацбезпеки, відсічі воєнної агресії в Донецькій та Луганській областях. Пільга діє на період виконання ними бойових завдань у зоні ООС/АТО.

Є один важливий виняток. Пільги не поширюються на кредити, залучені військовими для придбання нерухомості (квартири, будинку тощо) або автомобіля. За такими кредитами відсотки продовжують нараховуватися.

Порядок дій для відновлення прав за кредитними зобов'язаннями

Якщо права військовослужбовця щодо звільнення від сплати відсотків та інших платежів за кредитом було порушено, існує певний алгоритм дій для відновлення справедливості.

  1. Насамперед необхідно офіційно звернутися до банку з вимогою провести звірку залишку заборгованості за кредитом та надати довідку з розшифровкою усіх нарахувань - тіла кредиту, відсотків, комісій, штрафів тощо.
  2. Наступним кроком має стати письмова заява до банку про звільнення від сплати відсотків, комісій та штрафів відповідно до закону, а також про надання кредитних канікул на період воєнного стану.

У разі якщо банк проігнорував чи частково відхилив ці законні вимоги, військовослужбовець повинен вдруге звернутися зі скаргою вже до керівництва банку, долучивши копії попереднього листування.

За умови, що врегулювати питання на рівні банку так і не вдалося, остання інстанція - звернення до суду з відповідним позовом проти банківської установи. Під час розгляду справи можна також ініціювати питання про тимчасове призупинення нарахування платежів за кредитом на період судового процесу. 

Така послідовність дій дозволяє військовослужбовцям відстоювати свої законні права, гарантовані державою під час воєнного стану.

Отримання кваліфікованої юридичної допомоги

Якщо ваші права як військовослужбовця щодо звільнення від сплати відсотків та інших платежів за кредитами були порушені, звертайтесь за допомогою до юристів компанії "Приходько та партнери", що спеціалізуються на захисті прав клієнтів у сфері банківського та фінансового права.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація