Фото: Примусове доставлення до військкомату

"Головний і найбільш істотний зміст права складає свобода."

Данілова Юлія Ігорівна
E-mail
danilova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-22

Адвокат, спеціалізується на військовому праві. Супровід в ТЦК та СП, оформлення відстрочки від мобілізації, звільнення з військової служби, отримання виплат для військових, адвокатські запити.

Зв'язатися зараз

Примусове доставлення до військкомату

Час прочитання: 2 хв.

Нажаль на сьогоднішній день, випадки примусового затримання громадян на вулиці працівниками РТЦК та СП є непоодинокими, і абсолютно незаконними.  Що ж, і справді зі вступом у законну силу  нового закону про мобілізацію, від 18 травня 2024 року, повноваження представників РТЦК та СП є значно розширеними і зупинення громадянина України, з метою вручення повістки чи перевірки військово-облікових документів, є правомірними.

Але постає абсолютно логічне питання: "де підведена ця риса між дозволеним законом та перевищенням повноважень?"

В порядку ч. 6 ст. 22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», сказано, що всі військовозобовʼязані чоловіки у віці від 18 до 60 років зобовʼязані носити з собою військово-обліковий документ та предʼявляти його на вимогу працівника ТЦК та СП, прцівника Нацполіції чи представника Держприкордонслужби.

 

Також зазначаю, що зміни до мобілізаційного законодавства не передбачають надання ніяких додаткових повноважень працівникам ТЦК та СП щодо адміністративного затримання військовозобовʼязаних осіб.

Тобто, тільки працівники органів Нацполіції зможуть все ж таки затримувати громадян за порушення законодавства про мобілізацію (наприклад, непредʼявлення військового квитка на вимогу уповноваженої особи за що буде передбачатися відповідальність ч. 2 ст. 210-1 або за ст. 210 КУпАП).

 

Якщо вас незаконно затримали співробітники ТЦК та СП, із явним перевищенням надним новим законом повноважень або простіше кажучи «пакують в бусік», то в такому разі пропоную слідувати наступному алгоритму дій:

  1. Першою і найважливішою дією, яка в подальшому полегшить вашому адвокату захист – це ваша (або ваших друзів) відеофіксація неправомірності дій представників РТЦК та СП;
  2. Другою дією буде термінова усна скарга на гарячу лінію війскової служби правопорядку (ця служба призначена в тому числі для запобігання вчиненню злочинів у ЗСУ);
  3. Третьою дією буде написання скарги до органів поліції за фактом незаконного позбавлення волі або викрадення людини групою осіб людини, завідомо незаконного затримання людини, перевищення службових повнеоважень, представниками РТЦК та СП, а за нанесення тілесних ушкоджень – перевищення службових повноважень що супроводжувалось насильством.

Такий алгоритм дій на перших порах, допоможе вашому захиснику в подальшому належним чином відстояти ваші права та запобігти вчиненню незаконних дій працівниками РТЦК та СП відносно Вас. Заповніть форму на сайті і наш адвокат по мобілізації Вам зателефонує найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
danilova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-22

Адвокат, спеціалізується на військовому праві. Супровід в ТЦК та СП, оформлення відстрочки від мобілізації, звільнення з військової служби, отримання виплат для військових, адвокатські запити.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація