ПРИМУСОВА ДЕПОРТАЦІЯ З УКРАЇНИ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ПРИМУСОВА ДЕПОРТАЦІЯ З УКРАЇНИ

Час прочитання: 3 хв.

Рішення про примусову депортацію іноземного громадянина чи особи без громадянства можуть ухвалювати органи Державної міграційної служби, СБУ, а також охорони державного кордону. Юристи компанії «Приходько та Партнери» надають своїм клієнтам послуги у широкому спектрі тем міграційного права. Зокрема це стосується клієнтських запитів, пов'язаних з оскарженням рішення про депортацію. Пропонуємо докладніше ознайомитися з цією темою.

Примусова депортація з України: з яких причин може бути ухвалено рішення про депортацію?

Серед підстав для депортації можуть бути такі фактори:

  • Дії, що шкодять національній безпеці України. Це єдина підстава, за реальної наявності якої немає ні можливості, ні сенсу оскаржити депортацію. Однак у переважній більшості інших випадків ця можливість є.
  • Дії, що порушують правопорядок. Тут варто розбиратися у кожному даному випадку і виходячи з отриманої інформації вибудовувати лінію захисту клієнта.
  • Дії, що порушують міграційне законодавство. Це одна з найпоширеніших причин депортації. Але, як свідчить наша практика, у багатьох ситуаціях можна успішно оскаржити таке рішення.
  • Випадки, коли така депортація потрібна для захисту інтересів та прав громадян України. Тут теж треба розумітися на тому, що саме послужило приводом для депортації. Ми уважно знайомимося з документами від органів, які ухвалили таке рішення, і вже на основі вивчених фактів вибудовуємо процес оскарження.

У більшості випадків, коли дії іноземця або особи без громадянства не зазіхають на національну безпеку, кваліфіковані юристи в силі досягти позитивного рішення. Про це свідчить безліч успішних кейсів у рамках нашої практики.

Що потрібно знати про процедуру оскарження?

Незалежно від того, яким саме органом було ухвалено рішення про депортацію, оскаржити його можна у судовому порядку. Це єдиний доступний формат впливу на ситуацію, оскільки адміністративних важелів у вигляді звернення до вищих інстанцій не передбачено.

Дуже важливо вчасно звернутися за кваліфікованою допомогою, оскільки терміни оскарження є обмеженими. Це питання врегульоване статтею 288 Кодексу адміністративного судочинства.

У разі завдання юристів у тому, щоб зібрати доказову базу на користь свого клієнта, правильно скласти позов і переконливо подати його інтереси у суді. На розгляд заяви надається 10-денний термін, а юрисдикція місцевого суду визначається за місцезнаходженням органу, який ухвалив рішення про депортацію.

Якщо проаналізувати судову практику у таких справах, можна зробити висновок про хорошу перспективу. Дуже часто суди ухвалюють рішення на користь позивача, оскільки було порушено передбачену законодавством процедуру його затримання. Також причина часто полягає в тому, що документи сформовані з помилками чи порядок видворення було порушено.

 

Ну і насамкінець варто назвати причину, пов'язану з безпекою. Якщо іноземцеві загрожує небезпека в країні, з якої він прибув, це є підставою для того, щоб задовольнити судовий позов щодо оскарження рішення про депортацію.

Наша команда надасть Вам компетентну та ефективну допомогу у таких справах.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація