Прийшло повідомлення про підозру – що робити?

«Ми захистимо Вас у Вашому кримінальному провадженні!»

Панасенко Олексій Олександрович

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз

Прийшло повідомлення про підозру – що робити?

Час прочитання: 2 хв.

Однією із стадій досудового розслідування являється повідомлення про підозру. Саме з цього моменту розпочинається процес притягнення особи до кримінальної відповідальності. Це своєрідна відправна точка для здійснення подальшого розслідування. Після того, як прийшло повідомлення про підозру, багато хто намагається розв’язати проблему та вирішити, що робити далі. Передусім, треба розпочати зі звернення до професійних адвокатів. Юристи «PRIKHODKO & PARTNERS» допоможуть Вам розробити правильний алгоритм дій після отримання повідомлення про підозру.

Кому може бути вручена підозра?

Відповідно до чинного законодавства, підозра належить до категорії процесуальних рішень, які приймаються на етапі досудового провадження. Кожна підозра ґрунтується на доказах, зібраних в процесі досудового розслідування. В основі підозри – припущення про причетність тієї чи іншої особи до вчинення певного кримінального правопорушення. Рішення про вручення підозри приймається слідчим або прокурором.

Відповідно до норм чинного українського законодавства, а саме Кримінального процесуального кодексу України, до категорії підозрюваних входять:

  • Особи, затримані за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення.
  • Особи, стосовно яких складено повідомлення про підозру, однак своєчасно не було вжито заходів для вручення повідомлення про підозру.
  • Особи, яким було повідомлено про підозру відповідно до статей 276-279 КПК України.

В яких випадках можна оскаржити повідомлення про підозру?

Подання скарги після отримання повідомлення про підозру – реалізація законних прав підозрюваного. Вони закріплені в КПК України, а саме: пункт 16 частина 3 стаття 42, пункт 10 частина 1 стаття 303. Серед іншого, на етапі досудового розслідування можна оскаржити дії/бездіяльність/рішення прокурора або слідчого. Це стосується також повідомлення про підозру.

Подати скаргу слідчому судді може як підозрюваний, так і його законний представник або захисник. Адвокати нашої юридичної компанії допоможуть оформити відповідну документацію.

Головними підставами для скасування повідомлення про підозру являються:

  • Неналежне складення та/або вручення повідомлення про підозру.

Це можливо в наступних випадках: при оформленні повідомлення про підозру відсутня відмітка про погодження прокурором; в змісті повідомлення відсутні такі елементи, як підпис прокурора або слідчого, дата його складання та ін.

  • Необґрунтованість підозри.
  • Порушення дійсного процесуального порядку вручення підозри.

Наприклад, на момент вручення підозри вже закінчився строк досудового розслідування по кримінальному провадженні.

Таким чином, якщо Вам або Вашим близьким прийшло повідомлення про підозру, варто звернутися до адвокатів «PRIKHODKO & PARTNERS». Ми гарантуємо індивідуальний та професійний підхід до кожної конкретної справи. І це далеко не повний перелік наших переваг. Ми допоможемо Вам розробити дієвий алгоритм захисту у Вашому кримінальному провадженні.

Чекаємо на консультації! Для розрахунку вартості допомоги адвоката – заповніть форму нижче!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація