Фото: Причини для відмови в оформленні посвідки на тимчасове проживання в Україні

"Закон - те, що ми пояснюємо і те, чому слідуємо."

Лавренчук Марина Миколаївна
E-mail
lavrenchuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-44

Юрист, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Причини для відмови в оформленні посвідки на тимчасове проживання в Україні

Час прочитання: 2 хв.

Останнім часом, особливо під час війни, кількість іноземних гостів в Україну стала значно більшою. Згодом вони лишаються тут на більш тривалий період, тому виникає потреба в оформленні тимчасової посвідки на проживання.

Оформлення та отримання посвідки на проживання на тимчасових умовах в Україні є законним переважним правом іноземця на перебування в її межах.

Отримання посвідки найчастіше здається дуже легким процесом, але насправді територіальні органи Державної міграційної служби України можуть особі відмовити відповідно до підстав, визначених законодавством України.

Законодавство України виокремлює наступні підстави для відмови:

  • Наприклад ви, як особа-іноземець маєте при собі дійсну посвідку на постійне проживання чи офіційне посвідчення біженця. У такому разі наявні документи вже підтверджують вашу легальність перебування в Україні, а тому отримання тимчасової посвідки на проживання в Україні є неможливим.
  • Іноземець порушив законні строки перебування на території України, отримав заборону на в’їзд в Україну чи примусову депортацію, а тому  його знаходження на території України нелегальне.
  • Іноземний громадянин надав неправдиві дані, які неможливо підтвердити відповідно до державних реєстрів України.
  • Подані документи не відповідали повному обсягу чи строкам для легальної подачі докумнтів до Державної міграційної служби.
  • Заяву про отримання посвідки на проживання було подано представником, але без підтвердження на те його повноважень.
  • Після прийняття докумнтів Державною міграційною службою стало відомо, що подані документи є не дійсними чи підробленими.

Також найпопулярнішими підставами для відмови, особливо під час дії воєнного стану в Україні, є такі, як належність особи до громадянства України. У такому разі людина є громадянином України по закону, а тому має право лише на оформлення цивільного та закордонного паспорту України.

Також буде корисно: Міграційний адвокат

Наступною найбільш важливою підставою є отримання Міграційною службою України відомостей від Міністерства оборони України, від Служби безпеки України та інших силових органів України про те, що дії особи-заявника можуть становити загрозу національній цілісності та безпеки України або життю та здоров’ю громадян України.

 

Звичайно ж не варто забувати, що згідно із законами України кожен іноземний громадянин має право на оскарження рішення про заборону у наданні посвідки до Державної міграційної служби або до суду. У такому випадку законодавством обмежений строк для звернення до суду адміністративної юрисдикції  з приводу «оскарження рішень суб’єкта владних повноважень». Цей строк дорівнює шести місячному терміну з дня інформування особи про порушене право.

Наведені вище причини у відмові надання тимчасових докумнтів не є вичерпними, адже всі подання заяв та розгляд документів іноземця є індивідуальними випадками та потребують деталізованого вивчення. Тому, для більш належного аналізу прийнятого рішення про відмову варто звертатися по допомогу адвоката з міграційних питань.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
lavrenchuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-44

Юрист, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація