Прописка для іноземця

"Вирішуємо проблеми клієнтів у міру їх надходження".

Мазур Єлизавета Сергіївна

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз

Прописка для іноземця

Час прочитання: 3 хв.

Мало хто знає, але для іноземних громадян існує така можливість, як їхня реєстрація за місцем проживання.

Все більше і більше іноземців приїздять до нашої країни спочатку у туристичних цілях, деякі відразу вступають до навчальних закладів, щоб отримати український диплом, інші ж залишаються як професійні діячі своєї сфери для підтримання та розвитку економіки нашої країни. У кожного своє призначення, але усіх об’єднує одна ціль - залишитися в Україні на довший період часу, або ж взагалі назавжди.

Беручи до уваги таку велику інтенсивність імміграції до України, іноземним громадянам слід обов’язково звернути увагу на тимчасову або постійну реєстрацію в Україні.

 

Тому давайте вияснимо, чому ж реєстрація потрібна та чому вона відіграє таку важливу роль. Якщо ви задаєтесь питанням, а може ця реєстрація і взагалі не потрібна іноземцю?

Наша відповідь - потрібна, адже відповідно до правил реєстрації іноземних громадян на території України прописка є обов’язковим моментом, якщо ви збираєтесь залишатися в Україні більше ніж на дев’яносто діб. У такому випадку українське законодавство вимагає і прописку, і оформлення посвідки на тимчасове або постійне перебування.

Власне сама процедура реєстрації іноземців проходить легко і швидко, але не треба нехтувати нею та її вимогами. Сама процедура прописки закордонних гостів проходить через Центр надання адміністративних послуг за місцем проживання іноземця. У свою чергу за послугою може звернутися або іноземець особисто, або довірена на це особа, яка має документально підтверджене право представляти інтереси закордонного громадянина.

Наступим кроком є подача документів для оформлення прописки.

Попередньо іноземцю або його законному представнику необхідно підготувати наступний пакет документів: 

  • Перш за все потрібно підготувати заповнену заяву про реєстрацію іноземця за місцем його проживання, подати документ, до якого внесено відомості щодо вашого місця проживання.
  • Також не меньш важливими документами є ті, що можуть підтверджувати ваше законне право на проживання у тому чи іншому житлі (наприклад документи про власність житлом чи оренду/найм/піднайм).

Якщо зазначені документи у вас відсутні, то необхідно буде отримувати офіційну згоду власника або співвласників житла на вашу реєстрацію. Але, для отримання згоду спочатку слід особисто звернутися до центру надання адміністративних послуг і отримати нотаріальне засвідчення даної згоди.

Важливим аспектом є: якщо ви берете житло в оренду, то у такому разі прописка надається та діє на час оренди житла. Тобто, коли ви вирішите виїхати або переїхати до іншого помешкання, вашу реєстрацію буде знято і потім цю процедуру потрібно буде починати спочатку.

Також вам, як іноземцям слід знати аспекти зняття з реєстрації місця проживання. Зняття з місця реєстрації, або закінчення прописки стається коли:

  • Особа померла (дуже примітивна і зрозуміла причина).

 

Наступними підставами для зняття є:

  • коли особа особисто або через законного представника подає заяву зазначеного зразку;
  • особа знімається з місця реєстрації коли набрало сили законне рішення про припинення права власності особою на житло, або про виселення особи, або ж якщо особу було визнано безвісно відсутньою.
  • на підставах припинення строків дії документів, які підтверджують легальність перебування іноземця в Україні.

Отже, тимчасова реєстрація іноземця за місцем проживання є досить простою процедурою, але має багато важливих юридичних нюансів. Тому для того, щоб уникнути різного роду санкцій чи певних непорозумінь радимо вам звертатися до наших міграційних юристів.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація