Прописка для іноземця в Україні

"Вирішуємо проблеми клієнтів у міру їх надходження".

Мазур Єлизавета Сергіївна

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз

Прописка для іноземця в Україні

Час прочитання: 3 хв.

Реєстрація місця проживання – дуже важливий процес для жителів будь-якої країни, а тому особливо важливий для іноземців.  Це пояснюється тим, що іноземні громадяни, на відміну від місцевих, повинні мати офіційний дозвіл і виконати всі вимоги щодо реєстрації фактичного місця проживання, щоб законно перебувати в країні перебування.  Специфіка цього процесу залежить від країни та її законодавства, тому іноземцю важливо дізнатися про це заздалегідь і розібратися у всіх нюансах.

У більшості країн реєстрація місця проживання є обов'язковою процедурою для всіх громадян та іноземних громадян, які планують залишитися в країні перебування на тривалий час.  Таким чином, іноземець, який переїжджає в нову країну, повинен звернутися до місцевої реєстраційної служби і запитати, як зареєструвати своє місце проживання.  Зазвичай для цього потрібно надати набір документів, таких як паспорт, посвідка на проживання та/або віза, письмову заяву із зазначенням адреси проживання та підтвердження оплати.

 

Саме у цій статті буде розглянено усі аспекти оформлення реєстрації іноземця на території України.

Так, Україна насправді віднесена до переліку країн, в яких прописка для іноземного громадянина становить важливе значення, якщо він приїхав та залишається в Україні більше ніж на 90 діб. У такому випадку іноземному громадянину має бути забезпечена тимчасова реєстрація місця проживання.

Важливо не забувати як іноземцям, так і особам, які пропонують зареєструвати їх у себе вдома, про адміністративну відповідальність. Так, відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, для володільця помешкання передбачається адміністративна відповідальність за порушення порядку реєстрації іноземців.

Сам процес прописки іноземця по суті не становить ніяких труднощів, але у деяких осіб через неуважність чи недостатність знань виникають проблеми і у найпримітивніших запитах. Наприклад, пред’явлення необхідних документів чи звернення у потрібну структуру для отримання прописки. Саме за такими етапами здійснює нагляд професійний юрист та контролює вчасне оформлення ваших документів.

Кожній людині слід знати, що дана реєстрація особи за місцем проживання оформляється у Центрі надання адміністративних послуг. За отриманням даного документу має право звернутися як іноземець особисто, так і уповноважена на це особа-представник з документальним на це підтвердженням.

Згодом, якщо іноземець проживає в орендованому житлі, то в такому випадку його реєстрація здійснюється на період дії договору оренди житла.

 

Необхідні документи, які слід подати для отримання прописки іноземця

  • Перш за все подається заповнена заява за встановленим Законом зразком про реєстрацію особи за місцем її проживання.
  • Згодом слід пред’явити підтвердження факту наявності в особи документів на помешкання. Зокрема до таких підтверджень відносять, наприклад згоду власника про надання вам житла в оренду (завірену у нотаріуса), або ж сам договір оренди.

У випадку неможливості надання таких папірців, власник повинен бути особисто присутнім у Центрі надання адміністративних послуг та надати свою згоду на реєстрацію іноземця.

Отже, тимчасова реєстрація іноземця за місцем проживання, як і більшість клопітких робіт з документами, потребує детального контролю за додержанням правильності оформлення та збору необхідного пакету докумнтів. Для уникнення проблем та різних неприємностей, раджу Вам звертатися до кваліфікованих юристів галузі міграційного права. Ми залюбки допоможемо Вам вирішити будь-яке питання.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація