«ПРОПИСКА» АБО РЕЄСТРАЦІЯ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

«ПРОПИСКА» АБО РЕЄСТРАЦІЯ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

Час прочитання: 3 хв.

Радянський термін «прописка» напрочуд міцно засів в свідомості громадян та продовжує передаватися із покоління в покоління. Насправді ж, з часів розвалу Радянського Союзу та появи права на приватну власність термін «прописка» фактично є рудиментом. На даний час, відповідно до чинного законодавства України, існує поняття реєстрації місця проживання. Тобто всі громадяни України, іноземці, особи без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України на легальних підставах, зобов’язані  протягом тридцяти днів після зняття або прибуття до нового місця зареєструвати своє місце проживання.

Відповідно до чинного законодавства, реєстрація проживання/перебування особи здійснюється на протязі 24 годин після подачі заяви нею особисто або через представника.

При чому реєстрація місця проживання особи може бути здійснена одночасно із зняттям з попереднього місця проживання, тобто дана процедура є одночасною та не потребує, щоб особа їхала зніматися зі старого місця реєстрації.

На даний час заяви про реєстрацію/зняття місця проживання приймаються в центрах надання адміністративних послуг, при цьому особа має надати реєстратору заповнений спеціальний бланк-заяву, документ до якого буде внесено штамп реєстрації, оригінали або нотаріально завірені копії, що підтверджують право власності або проживання в житлі або ж рішення суду, а в разі подання  представником – нотаріальну довіреність, а також квитанцію про сплату адміністративного збору.

Обов’язковою є згода власника житла на реєстрацію осіб, окрім неповнолітніх осіб, що реєструються за місцем реєстрації одного із батьків. Також, для громадян України чоловічої статі обов’язковою є подача військового квитка або приписного з відміткою про знаходження на обліку в органах комісаріату.

Новонароджена дитина має бути зареєстрована батьками протягом трьох місяців з дати народження, як правило за спільною або адресою одного з батьків, на вибір.

Слід зазначити, що реєстрація місця проживання здійснюється виключно за одною адресою і за вибором особи. Реєстрація за декількома адресами не можлива. Саме адреса реєстрації є офіційною і на неї ведеться листування та отримання і вручення офіційної кореспонденції.

Для іноземців, що отримали дозвіл на проживання у вигляді посвідки обов’язково необхідно зареєструвати своє місце проживання протягом 30 днів. При цьому для подальшої заміни посвідки та гарантованої відсутності проблем, адреса реєстрації має бути реальною. У випадку реєстрації за місцем «масової реєстрації», у іноземця гарантовано виникнуть проблеми з органами ДМС  та не буде можливості оформити посвідку на постійне проживання та громадянство.

Юридична компанія «Приходько і Партнери» має партнерів в місті Києві, які надають свої житлові метри для реєстрації місця проживання іноземців з гарантованим лімітом осіб та спеціально для оформлення іноземцями дозволів на проживання, а також громадянства.

Якщо громадянин України, іноземець або особа без громадянства протягом 30 днів не звернулася для реєстрації місця проживання, то при будь-якому зверненні до державних органів та виявленні даного факту, працівник органу реєстрації, ДМС або інших органів, складає на особу адміністративний протокол про вчинення правопорушення передбаченого статтею 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Для іноземних громадян штраф за відсутність реєстрації місця проживання складає від 1700 до 5100 гривень. Радимо звертатися до спеціалістів компанії «Приходько та Партнери» з питань реєстрації місця проживання/перебування та виключити можливість проблем з вказаного спектру питань.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація