ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ

Час прочитання: 3 хв.

Частина мобілізованих українців належить до категорій, які мають право служити у Збройних Силах України за місцем проживання. Тож ті, про кого буде йтися далі, можуть написати відповідний рапорт. Водночас, часто трапляється така ситуація, що, маючи підстави для служби за місцем проживання, людина стикається зі штучними ускладненнями. У такому випадку не варто опускати руки та вважати, що досягнути справедливості буде неможливо. Якісний юридичний супровід цього запиту дає можливість змінити динаміку розвитку ситуації. Звернутися за таким супроводом можна до команди адвокатського бюро «Приходько та партнери», адже допомога клієнтам у військових справах належить до вагомих сфер наших послуг.

ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ - brand protection 2Яка правова норма регулює це питання?

Тут нам потрібно звертатися до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізаційний обов’язок». У ст.23 цього нормативно-правового акту йдеться про те, що проходити службу за місцем проживання можуть наступні категорії осіб:

  • особи, які утримують 3 та більше неповнолітніх дітей;
  • особи, які виховують неповнолітню дитину самостійно;
  • особи, які виховують неповнолітню дитину з інвалідністю (це можуть бути не лише біологічні батьки, а й піклувальники, опікуни, батьки-вихователі, прийомні батьки);
  • особи, які виховують дитину, котра має одну з переліку хвороб, передбачених у згаданій правовій нормі (цей перелік достатньо широкий, до нього належать ДЦП, орфанні захворювання, інсулінозалежний цукровий діабет та ряд інших хвороб);
  • особи, на утриманні яких перебуває їх повнолітня дитина, котра має І чи ІІ групу інвалідності;
  • особи, які здійснюють постійний догляд за хворою дитиною, дружиною, своїми батьками або батьками дружини чи чоловіка (варто пам’ятати, що оформлення постійного догляду передбачає іншу процедуру, аніж оформлення опіки);
  • усиновителі, прийомні батьки, піклувальники, опікуни чи батьки-вихователі, котрі утримують неповнолітніх дітей-сиріт або дітей, які позбавлені батьківського піклування;
  • ті, хто має дружину або батьків (власних чи дружини) з ІІ чи І групою інвалідності;
  • опікуни особи з інвалідністю, яка має недієздатність, у встановленому порядку підтверджену судом.

ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ - urb 4421

Коли йдеться про догляд за хворою дитиною, дружиною чи батьками, така хвороба має бути підтверджена належним чином – висновком МСЕК чи лікарсько-консультативної комісії, котра діє в рамках закладу охорони здоров’я. Також принциповим є те, що для оформлення такого догляду має бути дотримана одна важлива умова – спільне проживання з особою, за якою доглядатимуть. Саме воно вважається запорукою того, що доглядальник зможе виконувати свої обов’язки належним чином.

 

ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ - group protectionЧому варто звернутися за допомогою до юристів?

Як свідчить практика, люди часто стикаються зі штучно створеними ускладненнями у реалізації своїх прав, коли йдеться про переведення до військової частини за місцем проживання.

Це та ситуація, коли юридична підтримка буде корисною та допоможе зрушити справу з мертвої точки. Ми знаємо, як діяти, та орієнтуємося на результат. А тому ви можете бути певні в тому, що справа не буде залишена на півдорозі, а вам вдасться відстояти свої права.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація