Процедура встановлення особи

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Процедура встановлення особи

Час прочитання: 3 хв.

Сьогодні буває чимало різних ситуацій, котрі стосуються потреби у встановленні особи. Особливо це актуалізувалося з початком повномасштабної війни, коли люди часто втрачають документи – іноді разом з домівками. Тож варто знати, що процедура встановлення особи існує навіть для тих випадків, коли документи з відцифрованим образом обличчя чи фотокарткою з державних реєстрів чи інформаційних баз відсутні. Розглянемо більш детально це питання, а також – зазначимо, чим можуть стати корисними послуги адвокатського бюро «Приходько та партнери».

 

Інформаційні бази та свідки

Якщо особа втратила усі документи, але у відповідних реєстрах та базах є інформація про неї, то документи будуть відновлені саме на основі цих даних. Якщо ж такої інформації немає, то процедура виглядатиме інакше. Особу встановлюватимуть шляхом залучення свідків, котрих зазначив заявник, та їх опитування.

Важливо зазначити, хто може бути такими свідками. Отож, серед цих людей:

  • дієздатні члени сім’ї (у тому числі, йдеться не лише про нинішніх членів сім’ї, а й про можливість залучити колишнього чоловіка чи дружину);
  • близька особа чи сусід (це неодмінно має бути людина, котра досягла віку 14 років, який може підтвердити відповідними документами).

Результатом опитування свідків стає документ у форматі акта. Саме цей акт встановлення особи буде підставою, аби в подальшому людина могла виготовити й інші важливі документи.

Що ще варто знати?

Якщо людина, чия особа не встановлена, вперше оформлює паспорт громадянина України, а її рідні, які можуть підтвердити особу, перебувають за кордоном, то на час дії воєнного стану передбачена дещо спрощена процедура. Уповноважені представники держави можуть взяти свідчення за допомогою відеоконференцзв’язку. Під час такого зв’язку особа, котра виступає свідком, повинна пред’явити власні документи. Це підтверджує, що вона дійсно має стосунок до людини, чия особа встановлюється, та може давати такі свідчення.

Щодо пред’явлення документів свідка, то тут теж існує певна процедура. Він надсилає документи на відомчу електронну пошту того територіального підрозділу ДМС, представники якого проводять зазначену конференцію по відеозв’язку. Сама ж конференція записується на відео, а запис у подальшому зберігається та долучається до заяви-анкети у Реєстрі.

Коли уповноважений представник ДМС складає акт, то в ньому зазначається, що встановлення особи відбувалося саме за посередництвом інструментів відеоконференцзв’язку. Також в акті міститься інформація про те, що особа, стосовно якої відбувалася процедура, була присутньою.

 

Чим ми можемо бути корисними?

Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» готова у форматі консультування надати відповіді на питання, котрі є актуальними для вас. Також ми пропонуємо своїм клієнтам послугу представництва у взаємодії з державними органами. Це значно спрощує вирішення важливих справ і допомагає не розгубитися в ситуаціях, де самому клієнту не вистачило б юридичної обізнаності.

Тож звертайтеся, ми допоможемо вам у важливих для вас питаннях. Щодо консультації, то її можна замовити не лише очно в нашому офісі, а й онлайн, якщо ви перебуваєте в іншому місті.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація