ПРОЦЕДУРА ВІДШКОДУВАННЯ ПДВ

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

ПРОЦЕДУРА ВІДШКОДУВАННЯ ПДВ

Час прочитання: 2 хв.

Як відомо, під відшкодуванням податку на додану вартість ( далі –ПДВ) варто розуміти це повернення державою суми податку, що був фактично сплачений у вартості придбаних юридичною особою товарів, робіт, послуг.

Претендувати на таке відшкодування в Україні можуть як юридичні особи так і фізичні особи-підприємці, що є платниками ПДВ, за умови якщо в податковій декларації сума податкового кредиту перевищує суму податкових зобов’язань.

До прикладу, типовими заявниками бюджетного є підприємства, що експортують товари з України. Оскільки, як відомо, для експорту ставка ПДВ =0%, то маємо ситуацію, коли підприємство купуючи у вітчизняних виробників/постачальників товар сплачує ПДВ у сумі цього товару, а відтак – має право на відшкодування цієї суми з бюджету.

Отже, підставою для отримання відшкодування ПДВ буде наявність так званого «від’ємного значення» між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту. В податковій декларації з ПДВ це має виглядати наступним чином – ряд.9 (податкове зобов’язання)<ряд.17 (податковий кредит). Різницю, яку ви отримуєте, варто відображати в ряд.19 декларації без знака «мінус».

Крім того, для заявлення відшкодування ПДВ необхідно буде заповнити рядки групи 20 та Додатки Д3 та Д4 до податкової декларації з ПДВ.

Однак, наявність зазначеного вище «від’ємного значення» не гарантує вам отримання бюджетного відшкодування, оскільки необхідне дотримання наступних правил:

  • Заявлена сума ПДВ до відшкодування має бути фактично сплаченою до бюджету. До речі, якщо ви отримали товар чи послугу, а постачальник вже зареєстрував податкову накладну, але такий товар чи послуга не оплачені бюджетного відшкодування ПДВ не відбудеться.
  • Заявлена сума ПДВ до відшкодування має бути в межах реєстраційного ліміту ∑накл. Якщо «від’ємне значення» виявилось більшим – його необхідно зменшити до значення реєстраційного ліміту, а суму, що його перевищує – перенести на наступний період.
  • У платника, що заявляє відшкодування ПДВ має бути відсутній податковий борг. У разі, якщо борг таки є, сума до відшкодування буде враховуватись в його погашення, включаючи пеню та штраф.

Як вже зазначалось, подавши податкову декларацію з додатками Д3 та Д4 підприємство у реєстр платників, що заявили бюджетне відшкодування, що розміщений на сайті ДПС.

 

Надалі працівниками територіальних органів ДПС здійснюється камеральна перевірка. При цьому строк її здійснення на час воєнного стану продовжено до 90 календарних днів. У разі, якщо заявлена сума відшкодування ПДВ перевищує 100 тис. грн. призначається документальна позапланова перевірка. З результатами перевірки сума буде вважатися узгодженою, про що, до речі, буде зроблений відповідний запис у зазначеному вище реєстрі.

Останнім етапом буде здійснення органом казначейства відшкодування у заявлений платником спосіб протягом 5 операційних днів.

Якщо Ви бажаєте реалізувати Ваше право на відшкодування ПДВ звертайтесь до фахівців податкової практики юридичної компанії «Приходько та партнери».

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація